26239375 1985483618367510 4058060409536412833 n 116 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku odbyło się spotkanie ze studentami, którzy przyjechali z krajów Azji: Sri-Lanki, Australii i Indii. Celem spotkania była rozmowa na temat wielokulturowości i różnorodnych obyczajów na świecie. W rozmowie wzięli udział uczniowie klas 7a, 7b i 6a. Dowiedzieliśmy się między innymi jak wyglądają zajęcia szkolne w krajach, z których pochodzą nasi goście. Ciekawa była informacja, że we wszystkich tych krajach, a zwłaszcza w Chinach klasy są bardzo liczne - chodzi do nich około 60 uczniów! Dzieci chodzą tam do szkoły w mundurkach. Uczniowie mają mały kontakt z nauczycielem, a lekcje odbywają się w głównie w ciszy z zeszytem i podręcznikiem.

Nasi goście w Polsce zwrócili uwagę na gościnność i jedzenie. Szczególnie smakowały im pierogi i bigos. Sue studentka ze Sri-Lanki pierwszy raz widziała śnieg. U niej w kraju przez cały rok temperatura nie spada poniżej 20 stopni. Na pytanie, czy chętnie zostaliby w Polsce na stałe, odpowiedzieli, że tak pod warunkiem, że dostaliby dobrą pracę. Jedynie Sue przyznała, że w naszym kraju jest jej jednak za zimno i chętnie zostałaby na dłużej, ale nie na zawsze.

Druga część spotkania odbyła się na lekcji w klasie 7a. Wspólnie z gośćmi robiliśmy plakaty o wielokulturowości. Znalazły się na nich między innymi rysunki jedzenia, symboli narodowych, zwierząt z różnych stron świata, informacje o tym, co lubią różne narody, dyscypliny sportu oraz napisy w różnych językach, także chińskim!

Dzięki temu spotkanie uświadomiliśmy sobie, że nauka angielskiego jest niezbędna i szkoły w Polsce są nowoczesne i bardziej komfortowe dla ucznia.

Dziękujemy gościom za miłe spotkanie. Zapraszamy serdecznie znów do naszej szkoły. Dziękujemy też Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej we Włynkówku - Małgorzacie Dudzie-Banach i Pani Marcie Kurzyniec-Sadowskiej za pomoc i umożliwienie spotkania ze studentami z Indii, Sri-Lanki i Australii.

Iwona Poźniak

 

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266