Zachęcamy do rozwiązywania

rodzinnego quizu "Bezpieczne ferie".

Kliknij  link: Quiz


 

20190207 0958128 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, a szczególnie na zamarzniętych akwenach wodnych. Dowiedzieliśmy się jakich miejsc unikać, a jeżeli zadzieje się coś niebezpiecznego, to jak wyjść z takie sytuacji i na jaki numer alarmowy należy dzwonić. Oglądaliśmy filmy, a potem były ćwiczenia praktyczne dotyczące ratowania osoby, pod którą załamałby się lód. W zajęciach uczestniczyła cała społeczność szkolna. Uczniowie chętnie brali udział w takiej lekcji i ponownie wzbogacili swoją wiedzę.

 

 

 

Iwona Kowanda

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wszystko zaczyna się od słów...

Bez tytułu

DSCN9967 800x535W ramach realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus + pt. The Young European. A Conscious and Safe Citizen of the World, przeprowadzony został konkurs na wykonanie najładniejszej jesiennej kolorowanki. Tym razem tematem były grzyby trujące i te jadalne, które każdego roku w naszych lasach bardzo ochoczo zbieramy. Miło jest nam ogłosić, ze w konkursie tym w kategorii  klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Antonina Ratajdrugie miejsce Zuzanna Lubańska. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce przypadło Emilowi Leśkiewiczowidrugie miejsce zajęła Ewelina Dądelaa trzecie miejsce przypadło Anecie KrupinskiejKomisja przyznała także dwa wyróżnienia, które za swoje prace otrzymali Lena Kieruzal i Oliwia Ruszkowska. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P 20181126 132540 800x450Projekt ERASMUS+. Przygotowaliśmy kartki świąteczne. które zostały wysłane do szkół partnerskich naszego projektu - do Grecji, Portugalii, Turcji, na Litwę i Cypr. Mamy nadzieję, że kartki i życzenia będą dla naszych kolegów i koleżanek z innych krajów miłą niespodzianką.

Iwona Poźniak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P 20181004 212608 800x450Projekt Erasmus+. Na zajęciach układaliśmy puzzle na temat bezpieczeństwo i wielokulturowości, które zostały w naszej szkole przygotowane dla uczniów szkół partnerskich projektu Erasmus+. Puzzle zostały już przekazane uczniom z Grecji, Portugalii, Litwy, Turcji i Cypru. Nasze puzzle można podziwiać w antyramach na pierwszym piętrze. Po czasie ekspozycji puzzle trafią do czytelni szkolnej biblioteki i tam będzie można je układać.

Iwona Poźniak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P 20181025 111435 800x450Projekt ERASMUS+. Układaliśmy puzzle, które dostaliśmy od dzieci z krajów partnerskich naszego projektu. Trzeba przyznać, że puzzle z litewskiej szkoły były bardzo trudne do ułożenia! Ułożone puzzle oglądajcie na korytarzy pierwszego piętra.

Iwona Poźniak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Slajd1Sezon grzybobrań jeszcze wciąż trwa, więc przypomnijmy zasady bezpieczeństwa w lesie. Instrukcję przygotowali uczniowie klasy 8a na zajęciach koła, w ramach zadań projektu Erasmus+.

Iwona Poźniak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

P 20181015 093537 BF 800x600Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Uczestnicy mobilności spotkali się z dyrekcją cypryjskiej szkoły, obejrzeli sale lekcyjne i sale do prowadzenia terapii. Oglądali też gazetki ścienne związane z realizacją naszego projektów Erasmus+, ekspozycje wykonane z przedmiotów nadesłanych w paczkach z krajów partnerskich. Finałem spaceru po szkole było wykonanie przez wszystkich uczestników spotkania w cypryjskiej szkole "Drzewa przyjaźni" za pomocą farb wodnych. Efekty pracy całej grupy widoczne są na zdjęciach.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek,
Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P 20181013 192700 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Podczas pobytu w miejscowości Ayia Napa wszyscy uczestnicy mobilności mieli okazją wziąć udział w kolorowej paradzie, w której uczestniczyły zespoły muzyczne, taneczne, grupy historyczne z różnych krajów. Różnobarwny i wielokulturowy korowód robił ogromne wrażenie i na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach uczestników tego niesamowitego wydarzenia.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek,
Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P 20181015 121944 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Wszyscy uczestnicy mobilności odwiedzili młyn, zwiedzili tamtejsze muzeum i poznali tajniki wypieku tradycyjnego pieczywa. Uczestniczyli też w pokazie cypryjskiego tańca ludowego.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek,
Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266