IMG 20180125 17560525 stycznia 2018 roku odbyło się zebranie dla rodziców, podsumowujące I semestr nauki. Zebranie było połączone z prezentacją uczniów klasy II a. Dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Ucieczka smoków”, opracowaną na podstawie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pod tym samym tytułem. W czasie prezentacji uczniowie zaśpiewali piosenki „Lecą smoki” oraz „Dłonie”. Po występie dzieci otrzymały od przybyłych  rodziców gromkie brawa. Nad całością czuwała wychowawczyni pani Iwona Maciaszek.

Danuta Nowakowska

DSCF328524 stycznia o godz. 17.00 odbyło się zebranie pokazowe klasy 7b. Piotr Małysko i Igor Ostrowski przygotowali prezentację multimedialną o swojej ulubionej drużynie piłkarskiej Manchester United. Rodzice mogli poznać aktualny skład zespołu i historię ,,Czerwonych Diabłów’’. Patryk Szeliga opowiadał zgromadzonym na temat grafiki komputerowej. Z dużym zaangażowaniem objaśniał pojęcia grafiki wektorowej i rastrowej. Kornelia Klich mówiła o tworzeniu własnych mistycznych stworzeń, którym przypisuje się cechy istot żywych. Mogą one zawierać elementy zwierzęce, ludzkie i nierealne. Niektóre rasy zdobywają wśród pasjonatów wielką sławę np. Vernidy, Neorelki czy Kindlekidy. Na zebraniu nie zabrakło również prezentacji na temat ulubionych filmów, aktorów i piosenkarzy. Opiekunowie wysłuchali informacji na temat takich sław jak: Ed Sheeran, Angelina Jolie, Finn Wolfhard, Mille Brown, Luis Fonsi. Uczniów do występu przygotował wychowawca p. Zbiegniew Stec.

Dorota Pietrzak

5aW środę 24 stycznia uczniowie klasy 5a zaprezentowali się przed rodzicami na semestralnym pokazowym zebraniu, na które uczniowie jak i rodzice przybyli prawie w komplecie. Na początku wychowawczyni p. Beata Grądzka krótko przywitała zebranych, po czym oddała głos swoim wychowankom. Zebranie prowadził Kacper Skórek. Przedstawił najpierw zestawienie wyników klasy w nauce i zachowaniu, po czym zaprosił do obejrzenia prezentacji, na której zamieszczone były zdjęcia z życia klasy z całego semestru. Oglądaniu zdjęć towarzyszyły wybuchy śmiechu. Następnie uczniowie przedstawili rodzicom dwie humorystyczne scenki – lekcję języka polskiego i matematyki.  Po nich był pokaz układu tanecznego.

20180124 162447Uczniowie klasy VIb z wychowawcą p. Igorem Sysojew-Osinskim w dniu 24 stycznia br.  na spotkaniu z Rodzicami  podsumowującym pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018 zaprezentowali samodzielnie przygotowane prezentacje multimedialne o swoich pasjach i zainteresowaniach.

Na początku spotkania wychowawca przywitał przybyłych uczestników zebrania przedstawił rodzicom i uczniom instruktorkę ZHP pwd Beatę Ryjewską. Przedstawiła ona zebranym ofertę utworzenia w naszej szkole drużyny „wodniaków”. Drużyna harcerska będzie  realizowała oczywiście specjalność wodną.

Następnie wybrani uczniowie zaprezentowali swoje prezentacje. Pasje i zainteresowania przedstawione w prezentacjach szóstoklasistów są różnorodne.

4a25 stycznia br. uczniowie kl. 4a pięknie zaprezentowali swoim rodzicom umiejętność posługiwania się językiem niemieckim pod czujnym okiem Pani Doroty Pietrzak. Zaśpiewali wesołe piosenki o tym, że fajnie jest być czwartoklasistą oraz o świętach i o św. Mikołaju. W recytowanych wierszach była mowa o marzeniach oraz o latarni. Następnie rodzice mieli bojowe zadanie. Odgadywali przygotowane przez swoje pociechy zagadki o tematyce morskiej.

IMG 0008W dniu 25 stycznia 2018 uczniowie klasy IV b  mieli okazję zaprezentować rodzicom efekty swojej pracy. W programie były : prezentacja multimedialna– Pół roku w klasie IV za nami, wystawa prac - Szukam księżniczki/księcia oraz recytacja wiersza pt. Książka przez Natalię Łukaszewicz. Każdy z czwartoklasistów dorzucił swoją cegiełkę, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Występy doszlifowane. Presja była duża ale satysfakcja z udanego występu przed publicznością jeszcze większa.

Nad całością czuwała wychowawca klasy pani Agnieszka Woźniak.

Beata Niechwadowicz

27152863 2000583783548967 1656821562 nJak co roku na zakończenie semestru we wszystkich klasach odbyły się zebrania połączone z występami. Uczniowie kl. VII a spotkali się ze swoimi rodzicami 24 stycznia. Na spotkanie przygotowali kilka prezentacji. Pierwsza mówiła o wielokulturowości i przedstawiała mniejszości narodowe w Polsce. Z drugiej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Kaszubach – największej grupie etnicznej w naszym regionie. Następna dotyczyła udziału uczniów tej klasy w różnych działaniach w ramach projektu Erasmus+, a ostatnia wydarzeń ze szkolnego życia kl. VII a. Chłopcy zaprezentowali też zabawny przepis na ciasto dla faceta, który rozbawił rodziców. Na zakończenie był taniec. Nad całością czuwała wychowawczyni p. Sylwia Siedlar.

Danuta Milczarek

20180124 16013424 stycznia 2018 o godz. 16 odbyło się zebranie rodziców połączone z prezentacją uczniów.  Ten rodzaj spotkania z rodzicami i uczniami praktykujemy w naszej Szkole już od wielu lat. Wychowawczynią klasy  jest p. Monika  Sucharska. Obecni na zebraniu uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty. Mogliśmy posłuchać  gry na flecie i trąbce, dwie dziewczynki zaprezentowały ciekawy  autorski wierszyk o swojej klasie. Były też pokazy multimedialne o Niemczech, bezpiecznych feriach i swoich zainteresowaniach. Do jednego z zadań zaangażowano również rodziców.