IMG 20170208 1838308 lutego 2017 r. odbyło się zebranie rodziców klasy I a. Miało ono trochę inny przebieg niż normalnie. Po krótkim omówieniu spraw klasowych wszyscy zeszli do sali gimnastycznej, w której odbyły się zawody sportowe. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny – rodziców i dzieci. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Był śmiech, dopingowanie, okrzyki radości i duma ze zwycięstwa. 

 

Dagmara Grajczak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

1We wtorek 21 lutego br. uczniowie kl. 3 a razem ze swoimi rodzicami brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Wyznaczone zadania ujawniły umiejętności sportowe uczestników, w tym ich sprawność i koordynację ruchową. Piękny to czas integracji rodziców między sobą, jak i radość dzieci z przebywania wspólnego z rodzicami na terenie szkoły. Całość poprowadziła wychowawczyni, Pani Małgorzata Somionka.

Grażyna Maciejewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3b8 lutego 2017r. w klasie 3b odbyło się zebranie pokazowe dla rodziców. Było to spotkanie pod hasłem „ Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice”. Celem było integrowanie zespołu klasowego i rodziców, pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich rodzicami, kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Rodzice mogli również podziwiać umiejętności wokalno-taneczne swoich pociech podczas prezentacji tańców i piosenek. Występy uczniów zostały nagrodzone przez rodziców gromkimi brawami. Prezentacji towarzyszyła wystawa prac wykonanych metodą projektu przez uczniów w pierwszym semestrze.

Dorota Pawelczyk

IMG 13749 lutego odbyło się zebranie pokazowe dla rodziców klasy 4a. Zebranie prowadzili uczniowie, jednak wychowawczyni – p. Beata Grądzka - czuwała nad jego przebiegiem. Weronika przedstawiła klasyfikację semestralną chwaląc najlepszych uczniów ze względu na średnią ocen, jak i frekwencję. Skrót wydarzeń z I semestru  przygotowała p. B. Grądzka, co było niespodzianką  dla rodziców i dzieci. Filmik wzbudził wśród zebranych wielkie emocje. Dziewczęta z klasowego zespołu tanecznego zaprezentowały własny układ przygotowany podczas zajęć wychowania fizycznego, a chłopcy – Arek i dwóch Kacprów - zaśpiewali piosenkę o piłce nożnej i ich piłkarskich idolach. Jak się okazuje śpiew jest mocną stroną klasy. Swoje umiejętności zaprezentował zespół Fasola si-do, który zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd śpiewanych w dowolnym europejskim języku. Na zakończenie wystąpiły dziewczęta ze szkolnego koła bibliotecznego z przedstawieniem przygotowanym z okazji uroczystego pasowania na czytelnika.

Danuta Nowakowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20170209 1706349 lutego 2017r. uczniowie klasy VI b z wychowawcą p. Zbigniewem Stecem na zebraniu pokazowym dla Rodziców przedstawili swoje sukcesy i osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 w formie prezentacji multimedialnych.

Wychowawca klasy przywitał zebranych uczestników spotkania i na wstępie przedstawił osiągnięcia klasy – oceny, zachowanie, frekwencję uczniów. Wielkimi brawami przyjęto wyróżnionych, najlepszych uczniów. Trzy ucznnice osiągnęły średnią ocen powyżej 5,0: Wiktoria Katschke, Klaudia Kozłowska i Maja Jabczyńska. Z zachowania na 18 uczniów aż 11 otrzymało ocenę wzorową.

Następnie zastępca gospodarza klasy – Jan Osipiak - przedstawił najważniejsze wydarzenia klasy w I semestrze w prezentacji multimedialnej.

20170209 1722429 lutego odbyło się zebranie rodziców klasy 6a. Spotkanie połączone było z prezentacjami. Uczniowie i uczennice zatańczyli piracki taniec w odpowiedniej charakteryzacji. Dziewczęta zaprezentowały wesoły „przepis na dobrego ucznia”. Chłopcy przedstawili ciekawy pokaz multimedialny obrazujący dokonania klasy w I semestrze. Wszyscy obecni mogli także wspólnie zaśpiewać szantę w wersji karaoke. Rodzicom, sądząc po oklaskach, pokaz bardzo się podobał. Całości przyglądała się oczywiście wychowawczyni klasy p. Sylwia Siedlar.

Artur Bojkowski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

6W czwartek 9 lutego uczniowie klasy 5b mieli okazję zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Spotkanie rozpoczął wychowawca pan Igor Sysojew–Osiński. Poinformował uczniów i rodziców o celu zebrania i zachęcił do oglądania przygotowanych dwóch wystaw prac plastycznych, które uczniowie wykonywali na języku polskim. Następnie uczniowie zaprezentowali wiersz, piosenki i dowcipy. Młodzi „artyści” nagrodzeni zostali brawami. Po występach wychowawca poinformował zebranych o sukcesach uczniów, o przyznanych stypendiach naukowych i sportowych, po czym zebranie zakończył.

Anna Butryn

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

5a49 lutego, jak co roku na zakończenie I semestru, odbyło się zebranie rodziców. Tradycyjnie już było ono połączone z występami uczniów. Dzieci samodzielnie ułożyły zagadki, które przedstawiły rodzicom, a ich zadaniem było udzielenie poprawnej odpowiedzi. Jedne były łatwe, inne trudniejsze, przy niektórych rodzice potrzebowali podpowiedzi. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Dziewczęta uświetniły spotkanie występami tanecznymi. Nad całością czuwała wychowawczyni p. Angelika Kujawska-Kożuchowska.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

1126 września w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia otwarte z matematyki prowadzone przez p. Dorotę Pawelczyk i p. Danutę Nowakowską. Temat lekcji brzmiał „W krainie liczb naturalnych”, a uczestnikami byli uczniowie klasy 3b i 6b.

Zajęcia rozpoczęły się podziałem uczniów na grupy za pomocą kolorowych statków, na których naklejone były liczby naturalne. Każda grupa wybrała swojego lidera przez naklejenie na koszulkę statku w kolorze przypisanym grupie. Pierwszym zadaniem dla wszystkich grup było odgadnięcie liczby znajdującej się na planszy trzymanej przez nauczyciela. Uczniowie za pomocą serii pytań, na które nauczyciel mógł odpowiedzieć tylko TAK lub NIE, wskazali poprawną odpowiedź. Następnie każda grupa musiała odszukać kartonik, na którym wynik był równy 76, a na karcie pracy pokolorować prostokąt na odpowiadający kartonikowi kolor.

20151028 10180028 października 2015r., panie: Iwona Maciaszek i Katarzyna Kiersnowska przeprowadziły zajęcia otwarte w klasie III A i III B. Tematem lekcji była Jesień w słoiku. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie różnorodne owoce i warzywa. Można było je dotknąć i  powąchać. Były zagadki, rymowanki, zabawy i teksty dotyczące owoców i warzyw. Dzieci zapoznały się również z wartościami odżywczymi warzyw i owoców. Przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania.

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266