20180912 17093513 września na oddziale chirurgicznym dla dzieci gościliśmy w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przedstawicieli Słupskiej Szkoły Policji. Policjanci na oddziale wzbudzili duże zaciekawienie i zdziwienie - nie tylko wśród pacjentów oddziału, ale także ich rodziców i opiekunów. Były rozmowy i wspólne zabawy. Wolontariusze z łatwością nawiązali kontakt z chorymi dziećmi. Także nauczycielki próbowały „poczuć” jak to jest gdy zakłada się kajdanki…

Co środę (zamiennie) słuchacze Słupskiej Szkoły Policji będą spotykać się i bawić z dziećmi przebywającymi na oddziałach dziecięcych: pediatrii i chirurgii dla dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Będą czytać bajki, obdarowywać pacjentów oddziałów dziecięcych - kolorowankami, ale najczęściej odpowiadać na pytania dzieci. A dzieci pytają najczęściej o pracę policjantów. Chcą zobaczyć legitymację i założyć kajdanki czy pobawić się policyjną pałką. Wolontariusze cały czas się zmieniają ale dziękujemy im za  te spotkania, bo pomagają dzieciom oderwać się i zapomnieć o zabiegach, badaniach czy chorobie. I że muszą przebywać w szpitalu. Dziękujemy za tę radość i uśmiech z jakim uczestniczą za każdym razem w tych spotkaniach.

Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk