20180912 17093513 września na oddziale chirurgicznym dla dzieci gościliśmy w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przedstawicieli Słupskiej Szkoły Policji. Policjanci na oddziale wzbudzili duże zaciekawienie i zdziwienie - nie tylko wśród pacjentów oddziału, ale także ich rodziców i opiekunów. Były rozmowy i wspólne zabawy. Wolontariusze z łatwością nawiązali kontakt z chorymi dziećmi. Także nauczycielki próbowały „poczuć” jak to jest gdy zakłada się kajdanki…

Co środę (zamiennie) słuchacze Słupskiej Szkoły Policji będą spotykać się i bawić z dziećmi przebywającymi na oddziałach dziecięcych: pediatrii i chirurgii dla dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Będą czytać bajki, obdarowywać pacjentów oddziałów dziecięcych - kolorowankami, ale najczęściej odpowiadać na pytania dzieci. A dzieci pytają najczęściej o pracę policjantów. Chcą zobaczyć legitymację i założyć kajdanki czy pobawić się policyjną pałką. Wolontariusze cały czas się zmieniają ale dziękujemy im za  te spotkania, bo pomagają dzieciom oderwać się i zapomnieć o zabiegach, badaniach czy chorobie. I że muszą przebywać w szpitalu. Dziękujemy za tę radość i uśmiech z jakim uczestniczą za każdym razem w tych spotkaniach.

Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266