prekursor19 września 2018 roku na oddziale pediatrycznym słupskiego szpitala gościliśmy Teatr Prekursor. Duet aktorski przyjechał z Krakowa, by umilić dzieciom i ich rodzicom czas spędzony w szpitalu. Zaprezentowali dzieciom, rodzicom i personelowi szpitala przedstawienie pt. „O Hipciu Flipciu, jego brzuchalu i afrykańskim corocznym balu”. Przewodnim tematem przedstawienia było przesłanie, iż nie wolno naśmiewać się z innych ludzi, że każdy człowiek, niski, czy wysoki, gruby, czy chudy zasługuje na szacunek i że w każdym jest coś wartościowego i dobrego. Postacie Hipcia Flipcia, Dzikuska Psikuska, Zebry i Jeżozwierza bardzo przypadły do gustu nie tylko małym widzom. Przedstawienie urozmaicane było wspólnymi tańcami. Na zakończenie aktorzy rozdali dzieciom upominki. Dziękujemy sponsorowi – Firmie KEGAR.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180912 17093513 września na oddziale chirurgicznym dla dzieci gościliśmy w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przedstawicieli Słupskiej Szkoły Policji. Policjanci na oddziale wzbudzili duże zaciekawienie i zdziwienie - nie tylko wśród pacjentów oddziału, ale także ich rodziców i opiekunów. Były rozmowy i wspólne zabawy. Wolontariusze z łatwością nawiązali kontakt z chorymi dziećmi. Także nauczycielki próbowały „poczuć” jak to jest gdy zakłada się kajdanki…

Co środę (zamiennie) słuchacze Słupskiej Szkoły Policji będą spotykać się i bawić z dziećmi przebywającymi na oddziałach dziecięcych: pediatrii i chirurgii dla dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

20180912 142532Pani Magdalena Owczarek, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Filii 11, na pierwszym w tym roku spotkaniu czytała dzieciom kolejne przygody Niesfornego Karolka Francuzki  Simon pt.

„Koszmarny Karolek i bestia boiska”. Przeczytała dwa rozdziały tej pouczającej książki.

Pierwszy rozdział „Koszmarny Karolek i dziennik Damiana” mówi o przygotowaniach do prezentacji dziennika prowadzonego przez brata Karolka Damiana. Prowadził on dziennik, który miał zaprezentować na spotkaniu rodziców. Niesforny Karolek dokonał bez wiedzy brata korekty wpisów.  Co z tego wynikło? Jedna wielka awantura i rozczarowanie… Karol przekonał się, dlaczego nie można podszywać się pod kogoś innego i czytać dziennika bez ich zgody właściciela.

64 września 2018 r. na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku mali pacjenci uczestniczyli w barwnym przedstawieniu pt. „Zakochana czarownica” w wykonaniu aktorów z zaprzyjaźnionego Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa. Wesołe perypetie czarownicy Gryzeldy, która za wszelką cenę chciała poślubić młodego księcia sprawiły, że na buziach maluchów pojawiał się uśmiech i radość. Przedsiębiorcza wiedźma wymyślała różne fortele: zamieściła ogłoszenie w gazecie, przebrała się za staruszkę, szykowała napoje miłosne, a nawet posunęła się do porwania wybranka. W rezultacie – na skutek własnego roztrzepania – przemieniła samą siebie w ropuchę. Książę wykazał się wspaniałomyślnością i odczarował sympatyczną, choć szaloną czarownicę.

Widowisko sponsorowane przez Firmy KEGAR z Kępic oraz OKTAN zakończyło się rozdaniem prezentów i wspólnym zdjęciem.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266