20180327 11473327 marca 2018r. tuż przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy nauczyciele pracujący na oddziałach dziecięcych złożyli lekarzom i personelowi medycznemu wielkanocne życzenia oraz wręczyli symboliczne kartki (Igor Sysojew-Osiński, Ewa Tyborczyk, Anna Butryn, Małgorzata Somionka). Kartki wykonali: Anna Butryn, Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk i Zbigniew Stec.

Pięknych, bogatych w pokój, dobro i radość świątecznych dni!

                                                                                        

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180327 10201227 marca grupa wolontariuszy) pod opieką p. Justyny Suruło – opiekun szkolnego wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku odwiedziła szpital – oddział pediatryczny. Wolontariusze (uczennice klas 4-7 przekazali na ręce Oddziałowej 226 jajek KINDER i rozpoczęli współpracę z oddziałem. Jajka KINDER będą otrzymywali dzieci hospitalizowane dzieci w okresie Wielkiej Nocy – do wyczerpania zapasów. To wielka niespodzianka dla wszystkich! WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180326 14354426 marca na pediatrii odbyło się kolejne spotkanie z bibliotekarką Magdaleną Owczarek. Hospitowane dzieci poznały kolejne przygody Niesfornego Karolka, który tym razem był ze swoimi opiekunami i kolegami we francuskiej restauracji. Tym razem mógł odkrywać tajniki francuskiej kuchni i uczyć się zasad zachowania się przy stole w miejscu publicznym. Pani Magda odczytała fragment książki Francesco Simon „Niesforny Karolek i megabombowa machina czasowa”. Zachęcamy do przeczytania całej tej ksiązki, która bawi i uczy każdego kto ją czyta.

dar sercaEdwin Markham pisał: „Przeznaczenie czyni nas braćmi, wszyscy żyjemy dla innych. Wszystko, co im ofiarowujemy, zawsze do nas wraca”.

Są w naszej społeczności szkolnej uczniowie i rodzice, którzy pamiętają o potrzebach małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Ania Kłączyńska wraz z rodzicami przekazali na oddziały dziecięce bardzo dużo książek i maskotek. Będą one pomagały hospitalizowanym dzieciom zapomnieć o samotności wynikającej z rozłąki z rodziną i o tym, że przebywają w szpitalu. W tym wszystkim wspierać ich będą nauczyciele naszej Szkoły pracujący na oddziałach dziecięcych. Dziękujemy Ani i jej rodzicom za tak piękny gest.

Anna Butryn

20180222 122235 Pacjenci oddziałów dziecięcych WSS w Słupsku uczestniczyli w spotkaniu z Bajkowozem. Z wielkim zaciekawieniem i  radością, sami lub z pomocą nauczycieli, odkrywali, co skrywa Bajkowóz i wykonywali wylosowane zadania. Próbowali także poznawać świat osób niedowidzących i niewidomych, by lepiej rozumieć ich ograniczenia czy trudności.

4Święta, święta, święta, święta

Czas kolędowania

Święta, święta, święta, święta

Narodziny Pana

 

21 grudnia 2017 przed świętami, jak co roku na oddziale chirurgicznym dla dzieci, pediatrycznym, otolaryngologicznym oraz w Zarządzie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Słupsku nauczyciele szpitalnej świetlicy – Anna Butryn, Małgorzata Somionka, Zbigniew Stec i Ewa Tyborczyk składali życzenia i wręczali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne dla personelu szpitalnego. Płynęły najpiękniejsze słowa zdrowia, szczęścia, pomyślności. Ponadto ordynatorzy i pielęgniarki oddziałowe otrzymali drobny upominek w postaci mikołajkowego pudełeczka z niespodzianką.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 08585 grudnia 2017r. uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku pod opieką p. Żanety Obolewicz oraz Marzanny Brzezińskiej zamienili oddziały pediatryczny oraz  chirurgii dziecięcej słupskiego szpitala w krainę Świętego Mikołaja.  Początkiem atrakcji było przeczytanie bajki o Świętym Mikołaju, następnie licealiści wspólnie z dziećmi lepili z masy solnej ozdoby choinkowe i inne świąteczne przedmioty. Punktem końcowym było wręczenie upominków w postaci własnoręcznie wykonanych zakładek. Bardzo dziękujemy w imieniu własnym oraz małych pacjentów za udzielenie świątecznego nastroju.

Igor Sysojew-Osiński

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

strona 6Każdy z nas dobrze wie, że Święty Mikołaj jeździ saniami zaprzęgniętymi w renifery, i że podrzuca nam prezenty przez komin. Ale w środę 6 grudnia Mikołaj wszystkich zaskoczył i przyjechał do dzieci w szpitalu … taksówką!

O małych pacjentach nie zapomnieli kierowcy CITY TAXI ze Słupska. Każdego roku od przeniesienia szpitala na ulicę Hubalczyków na Mikołajki obdarowują małych pacjentów. W tym roku też nie zawiedli. Oprócz radości, uśmiechu i życzeń przynieśli dzieciom reklamówki pełne pluszaków, słodyczy, napojów i owoców. Prezenty wręczyli osobiście wszystkim dzieciom przebywającym w tym dniu na oddziałach pediatrycznym, chirurgicznym dla dzieci i otolaryngologicznym.

Dziękujemy za te chwile szczęścia i uśmiech dzieci, który trwał długo na twarzach małych pacjentów.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

strona 36 grudnia z okazji Mikołajek dyrektor ZSZ TOKARNIA w Słupsku p. Henryk Jurkiewicz wraz z właścicielem Biura Turystycznego RAJTUR p. Rajmundem Klimaszewskim oraz uczennicami odwiedzili pacjentów oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Odwiedziny były zaplanowane w ramach akcji pod nazwą „Wędrówki Świętego Mikołaja Krainą w Kratę”. Goście przeprowadzili pogadankę na temat tradycji bożonarodzeniowych, ustawili z pacjentami szopkę, bawili sie wspólnie stawiając na papierowej choince stemple palcami umoczonymi w farbach. Następnie wręczyli wszystkim dzieciom prezenty (słodycze, owoce i różne upominki).

Te miłe chwile zapewne długo będą wspominane przez dzieci przebywające tego dnia w szpitalu. Prosimy Świętych Mikołajów, by nie zapomnieli o nich za rok.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

1Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku przeprowadzili zbiórkę darów dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W imieniu darczyńców opiekunki Samorządu Uczniowskiego odwiedziły w mikołajkowy dzień hospitalizowane dzieci i wręczyły im prezenty. Radosne buzie i słowa „dziękujemy” były nagrodą za tak miły gest.

Anna Butryn

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

strona 1Szósty grudnia to dzień, w którym pacjenci oddziałów dziecięcych WSS w Słupsku mają moc atrakcji. Mikołaje nigdy nie zapominają o hospitalizowanych dzieciach i bardzo licznie przybywają do nich z prezentami.

Zaraz po śniadaniu z  wizytą do dzieci przyszli studenci Instytutu Pedagogiki,  Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z panią Eweliną Winiewicz z Biura Rektora oraz duszpasterz akademicki ks. Łukasz Bikun. Studentom towarzyszyli w tym roku zawodnicy „Czarnych Słupsk” – Łukasz Seweryn i Mantas Cesnauskis ze specjalistą ds. marketingu Czarnych Słupsk – p. Wiolettą Kozłowską.

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266