20171002 111914„…Stykacie się z tajemniczą i wielką

rzeczywistością życia istoty ludzkiej,

z jej cierpieniem i nadzieją”.

Jan Paweł II

Lekarz to profesja ze wszech miar niezwykła. W trosce o drugiego człowieka walczy z chorobami, ratuje zdrowie i życie innych ludzi. Niesie ukojenie w cierpieniu, daje i podtrzymuje nadzieję na powrót do zdrowia. Staje się obrońcą i sługą życia.Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza obchodzonym zawsze pierwszego października złożyliśmy w imieniu małych pacjentów Lekarzom z serca płynące podziękowanie za trud włożony w ochronę naszego zdrowia i życia.W tym pięknym październikowym dniu życzymy wszystkim Lekarzom, aby ich trud i poświęcenie w rozwój medycyny zostały należycie docenione.

20170915 11325815 września był dla pacjentów oddziałów dziecięcych pełen muzyki, tańca i miłych niespodzianek.  W programie na oddziale pediatrycznym słupskiego szpitala odbył pokaz układów tanecznych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów tańca, wspólne malowanie z dziećmi, zamykanie w bańce mydlanej. Każdy uczestnik – pacjent oddziału pediatrycznego, chirurgii dla dzieci i otolaryngologii – od tych najmniejszych począwszy po gimnazjalistów otrzymał „pluszaka” i kolorowy balonik. We wspólnym spotkaniu uczestniczyli, oprócz pacjentów, rodzice i personel medyczny. Radości i zaciekawienia dzieci aż trudno opisać. Wspólna zabawa i niespodzianki, taniec, śpiew umiliły czas dzieciom oraz ich opiekunom. Spotkanie przeprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku oraz Active Fitness i Taniec. Nauczyciele otrzymali gry, pluszaki oraz materiały piśmiennicze: kredki i bloki rysunkowe. Darczyńcom bardzo dziękujemy!

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20170914 114242Na oddziałach dziecięcych słupskiego szpitala wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się zajęcia świetlicowe. Prowadzić je będzie pięciu nauczycieli naszej szkoły. Zajęcia są prowadzone na 3 oddziałach:  pediatrycznym, chirurgii dla dzieci i otolaryngologicznym. Otolaryngologia została przeniesiona na parter WSS. Powoli zmieniamy tablice tematyczne i letnie dekoracje na jesienne. Zrobiło się kolorowo, bo piękna jest polska złota jesień. Ważne, że dzieci z radością w nich uczestniczą. Tak wyglądały pierwsze zajęcia…

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150