4Święta, święta, święta, święta

Czas kolędowania

Święta, święta, święta, święta

Narodziny Pana

 

21 grudnia 2017 przed świętami, jak co roku na oddziale chirurgicznym dla dzieci, pediatrycznym, otolaryngologicznym oraz w Zarządzie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Słupsku nauczyciele szpitalnej świetlicy – Anna Butryn, Małgorzata Somionka, Zbigniew Stec i Ewa Tyborczyk składali życzenia i wręczali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne dla personelu szpitalnego. Płynęły najpiękniejsze słowa zdrowia, szczęścia, pomyślności. Ponadto ordynatorzy i pielęgniarki oddziałowe otrzymali drobny upominek w postaci mikołajkowego pudełeczka z niespodzianką.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 08585 grudnia 2017r. uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku pod opieką p. Żanety Obolewicz oraz Marzanny Brzezińskiej zamienili oddziały pediatryczny oraz  chirurgii dziecięcej słupskiego szpitala w krainę Świętego Mikołaja.  Początkiem atrakcji było przeczytanie bajki o Świętym Mikołaju, następnie licealiści wspólnie z dziećmi lepili z masy solnej ozdoby choinkowe i inne świąteczne przedmioty. Punktem końcowym było wręczenie upominków w postaci własnoręcznie wykonanych zakładek. Bardzo dziękujemy w imieniu własnym oraz małych pacjentów za udzielenie świątecznego nastroju.

Igor Sysojew-Osiński

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

strona 6Każdy z nas dobrze wie, że Święty Mikołaj jeździ saniami zaprzęgniętymi w renifery, i że podrzuca nam prezenty przez komin. Ale w środę 6 grudnia Mikołaj wszystkich zaskoczył i przyjechał do dzieci w szpitalu … taksówką!

O małych pacjentach nie zapomnieli kierowcy CITY TAXI ze Słupska. Każdego roku od przeniesienia szpitala na ulicę Hubalczyków na Mikołajki obdarowują małych pacjentów. W tym roku też nie zawiedli. Oprócz radości, uśmiechu i życzeń przynieśli dzieciom reklamówki pełne pluszaków, słodyczy, napojów i owoców. Prezenty wręczyli osobiście wszystkim dzieciom przebywającym w tym dniu na oddziałach pediatrycznym, chirurgicznym dla dzieci i otolaryngologicznym.

Dziękujemy za te chwile szczęścia i uśmiech dzieci, który trwał długo na twarzach małych pacjentów.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

strona 36 grudnia z okazji Mikołajek dyrektor ZSZ TOKARNIA w Słupsku p. Henryk Jurkiewicz wraz z właścicielem Biura Turystycznego RAJTUR p. Rajmundem Klimaszewskim oraz uczennicami odwiedzili pacjentów oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Odwiedziny były zaplanowane w ramach akcji pod nazwą „Wędrówki Świętego Mikołaja Krainą w Kratę”. Goście przeprowadzili pogadankę na temat tradycji bożonarodzeniowych, ustawili z pacjentami szopkę, bawili sie wspólnie stawiając na papierowej choince stemple palcami umoczonymi w farbach. Następnie wręczyli wszystkim dzieciom prezenty (słodycze, owoce i różne upominki).

Te miłe chwile zapewne długo będą wspominane przez dzieci przebywające tego dnia w szpitalu. Prosimy Świętych Mikołajów, by nie zapomnieli o nich za rok.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

1Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku przeprowadzili zbiórkę darów dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W imieniu darczyńców opiekunki Samorządu Uczniowskiego odwiedziły w mikołajkowy dzień hospitalizowane dzieci i wręczyły im prezenty. Radosne buzie i słowa „dziękujemy” były nagrodą za tak miły gest.

Anna Butryn

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

strona 1Szósty grudnia to dzień, w którym pacjenci oddziałów dziecięcych WSS w Słupsku mają moc atrakcji. Mikołaje nigdy nie zapominają o hospitalizowanych dzieciach i bardzo licznie przybywają do nich z prezentami.

Zaraz po śniadaniu z  wizytą do dzieci przyszli studenci Instytutu Pedagogiki,  Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z panią Eweliną Winiewicz z Biura Rektora oraz duszpasterz akademicki ks. Łukasz Bikun. Studentom towarzyszyli w tym roku zawodnicy „Czarnych Słupsk” – Łukasz Seweryn i Mantas Cesnauskis ze specjalistą ds. marketingu Czarnych Słupsk – p. Wiolettą Kozłowską.

5 kopiaPod takim tytułem dnia 05.12.2017 r. dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym WSS w Słupsku obejrzały edukacyjny spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa. To świąteczna opowieść o córce króla – Zimlince, która całe dnie psociła i terroryzowała dwór coraz to nowymi zachciankami. Uważała, że jako królewna może dokuczać innym i mieć wszystko, czego zechce. Kiedy dziewczynka napisała niegrzeczny list do świętego Mikołaja z listą żądań, zamiast stosu prezentów dostała w podarunku rózgę, za pomocą której niechcący przemieniła się w świnkę. Dopiero, kiedy mała królewna przeprosiła wszystkich, których skrzywdziła, wróciła do dawnej postaci. Po seansie wszyscy zostali obdarowani przez Mikołaja słodyczami oraz zestawem gumek Loom Bands do robienia bransoletek. Prezenty otrzymali też mali pacjenci na oddziale chirurgicznym dla dzieci. Ogromne zaangażowanie artystów  sprawiło, że zachwyceni widzowie zapomnieli o pobycie w szpitalu. Dziękujemy za niezapomniane przeżycia.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

10Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 29.11.2017 r. na oddziałach chirurgicznym dla dzieci i pediatrycznym WSS w Słupsku obchodziłyśmy uroczystość andrzejkową. Na tę okoliczność uczennice klasy 7 b: Maja Jabczyńska, Andżelika Murawska i Wiktoria Pierzchało przygotowały i przeprowadziły pod opieką swojego wychowawcy – p. Zbigniewa Steca wiele bardzo ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw i wróżb. Najmłodsze dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Na początku było trafianie szpilką w imię ukochanej/ukochanego wypisane na serduszkach, ciągnięcie kartki: „Kim będę?”,„Dokąd odbędę najbliższą podróż?”.

20171121 140412Na pediatrii w ten listopadowy ponury i mokry trudny czas odbyły się zajęcia czytelnicze - spotkanie z ciekawą książką. p. Magda Owczarek bibliotekarka z Filii nr 11 w Słupsku czytała dzieciom o przygodach chłopca i jego przygotowaniach do bożonarodzeniowych świąt. Hospitalizowane dzieci , rodzice i nauczyciele z zaciekawieniem słuchali czytanej przez p. Magdę  książki autorstwa  Francesca Simon „ Koszmarny Karolek i prześwietne święta”.  Tym razem niesforny Karolek uczy nas jakie marzenia mają dzieci oraz jakie radości lub rozczarowania przynoszą niespełnione marzenia i nie trafione prezenty.

1Na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego odbyło się spotkanie związane z wręczeniem nagrody uczennicy klasy trzeciej – Gabrysi Pawlak. Gabrysia przebywała w szpitalu w maju i wzięła udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie „Moje piękne – Bezpieczne Miejsce”. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika.

326 października 2017 r. na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku rozpoczęto realizację programu „Bajkoterapia” prowadzonego przez wolontariuszki: p. Martę Dolna, p. Dagmarę Giers, p. Natalię Gostkowską z Fundacji ZACZYTANI.ORG współpracującą z firmą PROVIDENT. Program jest przeznaczony dla małych pacjentów. Cele programu to: uważne słuchanie, ilustrowanie baśni, „otwieranie się” na innych, pozbycie się leków i zahamowań oraz kształtowanie poczucia pewności siebie.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały zabawnych przygód słonia w kratkę – Elmera, które napisał David McKee. Razem z Elmerem słuchacze odkrywali swoje indywidualne talenty, uczyli się tolerancji i otwartości, budowali poczucie własnej wartości i przekonywali się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Na koniec przebierały papierową świnkę Peppa za różne bajkowe postacie. Była to wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych. Zajęcia czytelnicze będą odbywały się cyklicznie co dwa tygodnie.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266