prekursor19 września 2018 roku na oddziale pediatrycznym słupskiego szpitala gościliśmy Teatr Prekursor. Duet aktorski przyjechał z Krakowa, by umilić dzieciom i ich rodzicom czas spędzony w szpitalu. Zaprezentowali dzieciom, rodzicom i personelowi szpitala przedstawienie pt. „O Hipciu Flipciu, jego brzuchalu i afrykańskim corocznym balu”. Przewodnim tematem przedstawienia było przesłanie, iż nie wolno naśmiewać się z innych ludzi, że każdy człowiek, niski, czy wysoki, gruby, czy chudy zasługuje na szacunek i że w każdym jest coś wartościowego i dobrego. Postacie Hipcia Flipcia, Dzikuska Psikuska, Zebry i Jeżozwierza bardzo przypadły do gustu nie tylko małym widzom. Przedstawienie urozmaicane było wspólnymi tańcami. Na zakończenie aktorzy rozdali dzieciom upominki. Dziękujemy sponsorowi – Firmie KEGAR.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka

20180912 17093513 września na oddziale chirurgicznym dla dzieci gościliśmy w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przedstawicieli Słupskiej Szkoły Policji. Policjanci na oddziale wzbudzili duże zaciekawienie i zdziwienie - nie tylko wśród pacjentów oddziału, ale także ich rodziców i opiekunów. Były rozmowy i wspólne zabawy. Wolontariusze z łatwością nawiązali kontakt z chorymi dziećmi. Także nauczycielki próbowały „poczuć” jak to jest gdy zakłada się kajdanki…

Co środę (zamiennie) słuchacze Słupskiej Szkoły Policji będą spotykać się i bawić z dziećmi przebywającymi na oddziałach dziecięcych: pediatrii i chirurgii dla dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

20180912 142532Pani Magdalena Owczarek, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Filii 11, na pierwszym w tym roku spotkaniu czytała dzieciom kolejne przygody Niesfornego Karolka Francuzki  Simon pt.

„Koszmarny Karolek i bestia boiska”. Przeczytała dwa rozdziały tej pouczającej książki.

Pierwszy rozdział „Koszmarny Karolek i dziennik Damiana” mówi o przygotowaniach do prezentacji dziennika prowadzonego przez brata Karolka Damiana. Prowadził on dziennik, który miał zaprezentować na spotkaniu rodziców. Niesforny Karolek dokonał bez wiedzy brata korekty wpisów.  Co z tego wynikło? Jedna wielka awantura i rozczarowanie… Karol przekonał się, dlaczego nie można podszywać się pod kogoś innego i czytać dziennika bez ich zgody właściciela.

64 września 2018 r. na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku mali pacjenci uczestniczyli w barwnym przedstawieniu pt. „Zakochana czarownica” w wykonaniu aktorów z zaprzyjaźnionego Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa. Wesołe perypetie czarownicy Gryzeldy, która za wszelką cenę chciała poślubić młodego księcia sprawiły, że na buziach maluchów pojawiał się uśmiech i radość. Przedsiębiorcza wiedźma wymyślała różne fortele: zamieściła ogłoszenie w gazecie, przebrała się za staruszkę, szykowała napoje miłosne, a nawet posunęła się do porwania wybranka. W rezultacie – na skutek własnego roztrzepania – przemieniła samą siebie w ropuchę. Książę wykazał się wspaniałomyślnością i odczarował sympatyczną, choć szaloną czarownicę.

Widowisko sponsorowane przez Firmy KEGAR z Kępic oraz OKTAN zakończyło się rozdaniem prezentów i wspólnym zdjęciem.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka