20171002 111914„…Stykacie się z tajemniczą i wielką

rzeczywistością życia istoty ludzkiej,

z jej cierpieniem i nadzieją”.

Jan Paweł II

Lekarz to profesja ze wszech miar niezwykła. W trosce o drugiego człowieka walczy z chorobami, ratuje zdrowie i życie innych ludzi. Niesie ukojenie w cierpieniu, daje i podtrzymuje nadzieję na powrót do zdrowia. Staje się obrońcą i sługą życia.Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza obchodzonym zawsze pierwszego października złożyliśmy w imieniu małych pacjentów Lekarzom z serca płynące podziękowanie za trud włożony w ochronę naszego zdrowia i życia.W tym pięknym październikowym dniu życzymy wszystkim Lekarzom, aby ich trud i poświęcenie w rozwój medycyny zostały należycie docenione.

20170915 11325815 września był dla pacjentów oddziałów dziecięcych pełen muzyki, tańca i miłych niespodzianek.  W programie na oddziale pediatrycznym słupskiego szpitala odbył pokaz układów tanecznych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów tańca, wspólne malowanie z dziećmi, zamykanie w bańce mydlanej. Każdy uczestnik – pacjent oddziału pediatrycznego, chirurgii dla dzieci i otolaryngologii – od tych najmniejszych począwszy po gimnazjalistów otrzymał „pluszaka” i kolorowy balonik. We wspólnym spotkaniu uczestniczyli, oprócz pacjentów, rodzice i personel medyczny. Radości i zaciekawienia dzieci aż trudno opisać. Wspólna zabawa i niespodzianki, taniec, śpiew umiliły czas dzieciom oraz ich opiekunom. Spotkanie przeprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku oraz Active Fitness i Taniec. Nauczyciele otrzymali gry, pluszaki oraz materiały piśmiennicze: kredki i bloki rysunkowe. Darczyńcom bardzo dziękujemy!

Ewa Tyborczyk

20170914 114242Na oddziałach dziecięcych słupskiego szpitala wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się zajęcia świetlicowe. Prowadzić je będzie pięciu nauczycieli naszej szkoły. Zajęcia są prowadzone na 3 oddziałach:  pediatrycznym, chirurgii dla dzieci i otolaryngologicznym. Otolaryngologia została przeniesiona na parter WSS. Powoli zmieniamy tablice tematyczne i letnie dekoracje na jesienne. Zrobiło się kolorowo, bo piękna jest polska złota jesień. Ważne, że dzieci z radością w nich uczestniczą. Tak wyglądały pierwsze zajęcia…

Ewa Tyborczyk