Resized 20180605 1009165 czerwca 2018r. na oddziale pediatrycznym zagościli z podarunkami wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w SP3 pod opieką pani Justyny Suruło. Nikola, Martyna, Karolina, Kaja i Szymon  przekazali na ręce siostry oddziałowej podarki zebrane w macierzystej szkole. To kolejna akcja zbiórki na rzecz dzieci przebywających na leczeniu na naszym oddziale. Wolontariusze wraz z opiekunką  obdarowali małych i większych pacjentów  przeróżnymi materiałami papierniczymi. W paczkach znalazły się: bloki, kredki, pastele, plastelina, modelina, farbki i pędzle, temperówki, gumki, nożyczki, kleje, długopisy i ołówki. Dzieci z zaciekawieniem wybierały sobie artykuły. Z wrażenia te najmłodsze z trudem dziękowały za upominki otrzymane od przybyłych gości.

IMG 20180529 WA0020W dniu 29 maja na  pediatrii odbyło się spotkanie z ciekawą książką. W ramach kontynuacji akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy na oddziale bibliotekarkę naszej szkoły panią Grażynę Meger. Pani Grażyna zaprezentowała dzieciom książkę „ Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko!” Grzegorza Kasdepke. Przeczytała fragment pt. „Pomyłka”, w którym to Bliźniacy trafiają do szpitala na dwa różne oddziały. Fragment ten odnosił się do prawa zachowania tajemnicy o chorobie pacjenta. Wyjaśniał też kto może udzielać informacji i komu takie informacje są udzielane, dlaczego dokumentacja medyczna powinna być chroniona i dostępna wyłącznie personelowi medycznemu, choremu i jego opiekunom. Poza tym dzieci dowiedziały się, dlaczego nie mogą się spotykać, jeśli przebywają na różnych oddziałach oraz na co się narażają, gdy łamią tę zasadę.

IMG 20180509 WA0007

7 maja 2018 r. na oddziale pediatrycznym rozpoczęły się spotkania ze studentkami Terapii zajęciowej z Policealnej Szkoły Medycznej „TEDIM” ze Słupska. Opiekunem dwóch grup jest pani mgr Danuta Ziętara – Prokop. Zajęcia z terapii zajęciowej będą odbywały się przez miesiąc - od poniedziałku do piątku. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie z pacjentami oddziału. Dzieci malowały gliniane motyle, kwiatki, biedronki wg własnych upodobań - farbkami, starsi mogli wykonać ozdobne laurki. Pacjenci mile spędzili czas i mogli choć na chwilę zapomnieć o pobycie w szpitalu. W zajęciach uczestniczyli także zaciekawieni rodzice. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i ciekawą terapię.

 

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20180426 WA0010„Pamięć serca nazywa się wdzięcznością”…

 

Mali pacjenci i Nauczyciele pracujący na oddziałach dziecięcych słupskiego szpitala bardzo dziękują nowożeńcom Karolinie i Tomaszowi Karcz z Bytowała za przekazanie weselnych upominków i zorganizowanie zbiórki darów na rzecz dzieci przebywających na leczeniu w słupskim szpitalu.

Młoda Para poprosiła swoich gości o nie kupowanie kwiatów w ten ważny dla nich czas - w zamian - o zakup zabawek: maskotek, gier planszowych i edukacyjnych, puzzli, dziecięcych kolorowanek i książeczek oraz papierniczych materiałów do zajęć: bloków, kolorowych papierów, klei, nożyczek, długopisów, mazaków, kredek, farb, plasteliny itp. 26 kwietnia br. osobiście przekazali zebrane upominki weselne. Dary te będą służyły hospitalizowanym dzieciom na zajęciach świetlicowych, a także nauczycielom naszej Szkoły pracujących na oddziałach dziecięcych słupskiego szpitala.

Darczyńcom bardzo dziękujemy za dar serca, piękny gest i pamięć o dzieciach przebywających w szpitalu. Pięknie, że są młodzi ludzie, którzy pamiętają o potrzebach małych pacjentów.

 

Nauczyciele pracujący w szpitalu: A. Butryn, M. Somionka, E. Tyborczyk, I. Sysojew-Osiński, Z. Stec

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

824 kwietnia 2018 r. na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku mali pacjenci uczestniczyli w barwnym przedstawieniu pt. „Zakochana czarownica” w wykonaniu aktorów z zaprzyjaźnionego Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa. Wesołe perypetie czarownicy Gryzeldy, która za wszelką cenę chciała poślubić młodego księcia sprawiły, że na buziach maluchów pojawiał się uśmiech, radość i szczęście. Przedsiębiorcza wiedźma wymyślała różne fortele: zamieściła ogłoszenie w gazecie, przebrała się za staruszkę, szykowała napoje miłosne, a nawet posunęła się do porwania wybranka. W rezultacie – na skutek własnego roztrzepania – przemieniła samą siebie w ropuchę. Książę wykazał się wspaniałomyślnością i odczarował sympatyczną, choć szaloną czarownicę.

Widowisko sponsorowane przez Firmę KEGAR z Kępic zakończyło się rozdaniem prezentów i wspólnym zdjęciem.

Małgorzata Somionka

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180327 11473327 marca 2018r. tuż przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy nauczyciele pracujący na oddziałach dziecięcych złożyli lekarzom i personelowi medycznemu wielkanocne życzenia oraz wręczyli symboliczne kartki (Igor Sysojew-Osiński, Ewa Tyborczyk, Anna Butryn, Małgorzata Somionka). Kartki wykonali: Anna Butryn, Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk i Zbigniew Stec.

Pięknych, bogatych w pokój, dobro i radość świątecznych dni!

                                                                                        

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180327 10201227 marca grupa wolontariuszy) pod opieką p. Justyny Suruło – opiekun szkolnego wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku odwiedziła szpital – oddział pediatryczny. Wolontariusze (uczennice klas 4-7 przekazali na ręce Oddziałowej 226 jajek KINDER i rozpoczęli współpracę z oddziałem. Jajka KINDER będą otrzymywali dzieci hospitalizowane dzieci w okresie Wielkiej Nocy – do wyczerpania zapasów. To wielka niespodzianka dla wszystkich! WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180326 14354426 marca na pediatrii odbyło się kolejne spotkanie z bibliotekarką Magdaleną Owczarek. Hospitowane dzieci poznały kolejne przygody Niesfornego Karolka, który tym razem był ze swoimi opiekunami i kolegami we francuskiej restauracji. Tym razem mógł odkrywać tajniki francuskiej kuchni i uczyć się zasad zachowania się przy stole w miejscu publicznym. Pani Magda odczytała fragment książki Francesco Simon „Niesforny Karolek i megabombowa machina czasowa”. Zachęcamy do przeczytania całej tej ksiązki, która bawi i uczy każdego kto ją czyta.

dar sercaEdwin Markham pisał: „Przeznaczenie czyni nas braćmi, wszyscy żyjemy dla innych. Wszystko, co im ofiarowujemy, zawsze do nas wraca”.

Są w naszej społeczności szkolnej uczniowie i rodzice, którzy pamiętają o potrzebach małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Ania Kłączyńska wraz z rodzicami przekazali na oddziały dziecięce bardzo dużo książek i maskotek. Będą one pomagały hospitalizowanym dzieciom zapomnieć o samotności wynikającej z rozłąki z rodziną i o tym, że przebywają w szpitalu. W tym wszystkim wspierać ich będą nauczyciele naszej Szkoły pracujący na oddziałach dziecięcych. Dziękujemy Ani i jej rodzicom za tak piękny gest.

Anna Butryn

20180222 122235 Pacjenci oddziałów dziecięcych WSS w Słupsku uczestniczyli w spotkaniu z Bajkowozem. Z wielkim zaciekawieniem i  radością, sami lub z pomocą nauczycieli, odkrywali, co skrywa Bajkowóz i wykonywali wylosowane zadania. Próbowali także poznawać świat osób niedowidzących i niewidomych, by lepiej rozumieć ich ograniczenia czy trudności.

4Święta, święta, święta, święta

Czas kolędowania

Święta, święta, święta, święta

Narodziny Pana

 

21 grudnia 2017 przed świętami, jak co roku na oddziale chirurgicznym dla dzieci, pediatrycznym, otolaryngologicznym oraz w Zarządzie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Słupsku nauczyciele szpitalnej świetlicy – Anna Butryn, Małgorzata Somionka, Zbigniew Stec i Ewa Tyborczyk składali życzenia i wręczali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne dla personelu szpitalnego. Płynęły najpiękniejsze słowa zdrowia, szczęścia, pomyślności. Ponadto ordynatorzy i pielęgniarki oddziałowe otrzymali drobny upominek w postaci mikołajkowego pudełeczka z niespodzianką.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266