Piknik naukowy z okazji Dnia Dziecka 2023

" Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."- Janusz Korczak
Dzisiaj Dzień Dziecka. Lekcji nie było, mieliśmy tylko atrakcje, zabawy i niespodzianki dla naszych uczniów. Zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych piknik z elementami edukacji marynistycznej. Projekt "Rejs po Wiedzę" niestety już dobiega końca. W ramach zabawy i edukacji można dzisiaj było; zagrać w wielkoformatowe gry o tematyce wodnej, poznać budowę łódki Optymist, malować na stretchu symbole marynistyczne, poznać faunę Bałtyku i latarnie morskie. Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy. W sekcji sportowej sprawdziliśmy swoją siłę przeciągając linę, oraz uczyliśmy zaplatać warkocze przy pomocy długich lin żeglarskich. Wzory marynistyczne pojawiły się na twarzach dzieci, malowały je nasze, starsze uczennice. Stworzyliśmy wiele pięknych "kamyków słupskich" z symbolami dziewiątki. Nawet gra zręcznościowa wieża liderów miała elementy morskie. Poza tym dmuchana zjeżdżalnia dla wszystkich, zabawa w pianie i proszki holi, a w powietrzu latała setka niebieskich balonów. Zadbaliśmy również o podniebienia naszych dzieci: kiełbaski, naleśniki, grochówka, lemoniada. Wszystko to gratis za jeden uśmiech. Przepraszamy rodziców za ubrudzone kolorowymi proszkami i pianą ich pociechy. W końcu dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe.

 

  

Piknik naukowy z okazji Dnia Dziecka 2022

Tegoroczny Dzień Dziecka postanowiliśmy spędzić w naszej szkole trochę inaczej. Wspólnymi siłami całej szkolnej społeczności zorganizowaliśmy Szkolny Piknik Naukowy. W związku z tym, że bierzemy udział w dużym unijnym projekcie „Rejs Po Wiedzę”, impreza miała wiele elementów edukacji morsko- żeglarskiej. Przez kilka godzin uczniowie klas I-VIII bawili się ucząc i zdobywając kolejne „Porty wiedzy”. Zadania na portach to:

-Port sprawności fizycznej ( rzuty kołem ratunkowym, przeciąganie liny, zakładanie kamizelek ratunkowych)

- Port wiedzy o wodzie ( ciekawostki o rybach i wodach naszego kraju)

- Port sprawności manualnej (zaplatanie sieci)

- Port survivalowy ( nauka rozpalania ognia krzesiwem)

-Port sprawności marynarskiej (wiązanie węzłów)

- Port- Morskie Origami (tworzenie łódek i rybek z papieru)

- Port- Kompas ( obsługa kompasu i odczytywanie hasła z kodu flagowego)

- Port plastyczny ( malowanie żaglowców i wykonywanie rysunków na stretchu)

-Port Chill Out ( strefa relaksu)

W międzyczasie można było posilić się kiełbaską z grilla, naleśnikami, zupą, oraz pysznymi ciastami, popijając lemoniadę. Ciasta, które jedliśmy przyniosła każda klasa. Brały one udział w konkursie na najpiękniejsze marynistyczne ciasto. Żal było kroić te arcydzieła sztuki cukierniczej.

Wielu uczniów przyszło przebranych za: marynarz, piratów i stworzenia wodne. Było bardzo kolorowo.

Na szczęście obyło się bez wypadków, ale z pomocą czekała szkolna Pielęgniarka. W gabinecie można było zmierzyć sobie ciśnienie, sprawdzić wagę i wzrost. Nawet pogoda tego dnia nam dopisała. Na końcu nagrodziliśmy zwycięzców we wszystkich kategoriach a klasy dostały od Dyrekcji cukierki.

To był bardzo intensywny dzień, Dziękujemy wszystkim nauczycielom, zaangażowanym rodzicom, pracownikom obsługi za pomoc w realizację tego przedsięwzięcia. Naszym uczniom życzymy uśmiechu i pogody ducha nie tylko w Dniu Dziecka, ale także przez cały rok.

DSC 0263

DSC 0110DSC 0098DSC 0127