logo kolor

 

W ramach projektu "Rejs po wiedzę" uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę do Gdańska. We wspólnym wyjeździe udział wzięli jeszcze uczniowie z SP4 i SP8. Zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Pogoda tego dnia była piękna, więc zwiedzanie było przyjemnie. Był czas na kupno pamiątek, dzieciom szczególnie spodobał się candy shop. Cukierki na wagę w różnych smakach i kształtach to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Kolejny punkt programu to wystawa multimedialna związana z tematyką morską. Każdy mógł sterować mini zagłówką lub statkiem na miniaturowym akwenie wodnym. Były też symulatory wirów wodnych, łodzi podwodnej, załadunku kontenerów, prądów morskich itp. Wszystkiego można było dotknąć, doświadczyć i dzięki temu lepiej zrozumieć. Następnie zwiedzaliśmy statek- muzeum: Sołdek. Ten masowiec wybudowany w Gdańsku w roku 1948, kiedyś przewoził np. węgiel a dzisiaj cieszy oko zwiedzających. Duża atrakcja i kolejny element na poszerzanie wiedzy marynistycznej. Pozaprojektowo odwiedziliśmy jeszcze wystawę multimedialną Vincent van Gogh. Dzieła tego znanego malarza we wspaniałej projekcji, w olbrzymiej sali, w połączeniu z klimatyczną muzyką robiły wrażenie. Na koniec obowiązkowy punkt każdej wycieczki, czyli Mc Donald's. Super spędzony czas, wracamy pełni wrażeń. Całość sfinansowana ze środków projektu "Rejs po Wiedzę".