logo kolor

 

 

W szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku w ramach zajęć Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9, dobywają się spotkana, na których uczniowie poznają tajniki wiedzy żeglarskiej. W trakcie zajęć teoretycznych, uczestnicy dowiedzieli się jaka jest skala Beauforta, poznali nazwy wiatrów, a także nauczyli się podstawowych węzłów żeglarskich. Oprócz zajęć teoretycznych, przyszli żeglarze brali udział z zajechać praktycznych, które w okresie zimowym odbywały się w aquaparku Trzy Fale, a także uczestniczą w zajęciach szkutniczych "Młody konstruktor" - budowanie łodzi. Praca metodą projektu.

W zajęciach biorą udział uczniowie ze szkół: SP 4, SP 8, SP 9 w Słupsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących nasze działania.

 


 

Wodowanie. Chwila, na którą wszyscy uczestnicy zajęć szkutniczych czekali. Zajęcia odbywały się w ramach projektu " Rejs po wiedzę..." Dwa prawdziwe dzieła sztuki, które wyszły spod rąk naszych uczniów pod bacznym okiem instruktora pana Roberta Smagonia. Łodzie w pełni sprawne i wyposażone, na których dzisiaj uczniowie pływali po Stawku Łabędzim. Dziękujemy p. Robertowi. To były niezapomniane chwile pływać na łódkach, przy których tak bardzo się wszyscy napracowali

 

 

 


Poniedziałkowa praca nad budową łodzi ⛵ w ramach projektu "Rejs po wiedzę..." pod okiem p. Roberta Smagonia. Okazuje się, że piła i szlifierka to narzędzia nie tylko dla mężczyzn. Był czas na budowę i czas na chwilę oddechu przy cieplej herbatce.

 

 

 


 

Kolejne zajęcia szkutnicze w naszej szkole 😊🚣‍♀️⛵️Czy widzicie piękny kształt naszego projektu?

 

 

 


Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty szkutnicze. Żagłowka nabiera już kształtu, skręcanie, heblowanie, wycinanie, klejenie to tylko część z prac jakie dzisiaj wykonywali uczniowie pod okiem instruktora ⚓️🛟⛵️🛶


Dzisiaj po południu w szkole rozchodziły się odgłosy piły elektrycznej, wiertarki, wkrętarki... bo ruszyły pełną parą warsztaty szkutnicze. To członkowie koła żeglarskiego pod okiem p. Roberta Smagonia rozpoczęli budowę żaglówki. Zajecia dbywają się w ramach projektu „Rejs po wiedzę – rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenie Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica” Brawo Wy.

 

 


20220124 172301

20220124 171834

20220124 161722

20220117 16204620220117 162140