Obraz15W dniach 2-9 czerwca 2019 roku odbyła się mobilność nauczycielska na Litwę w ramach Projektu Erasmus+ „Młody Europejczyk: świadomy i bezpieczny obywatel świata.

W mobilności wzięli udział: Anna Butryn, Marzena Angelika Kujawska-Kożuchowska, Jacek Bochenek i Sylwia Siedlar. Podczas wizyty nauczyciele mieli okazję zapoznać się pracą Szkoły litewskiej oraz przedszkola. Uczestniczyli w uroczystościach szkolnych oraz lekcjach pokazach. Jedna z lekcji była o zachowaniu się w sytuacjach niebezpiecznych. Odbyła się też wycieczka do Straży Nadgranicznej, gdzie zaprezentowano: metody ochrony granic, urządzenia monitorujące rzekę Niemen oraz możliwości psa tropiącego. Nauczyciele i uczniowie mogli zobaczyć broń i poznać podstawowe chwyty obronne.

Podczas wizyty odbyło się szkolenie dla uczestników mobilności dotyczące aplikacji Kahoot oraz układania puzzli on – line na stronie projektu. Całość wizyty uświetniały liczne występy dzieci.