512 maja 2019r. przypada Święto wszystkich Pielęgniarek i Położnych.  Pielęgniarka jest najbliżej chorego a praca jaką wykonuje wymaga od Niej wyjątkowego poświęcenia i oddania. To ona wie, jak pomóc choremu dziecku w przeżywaniu zaistniałej choroby, rozłąki z najbliższymi, jak go pocieszyć, ukoić ból, czy zrozumieć dlaczego jest w szpitalu.

Doceniając wkład wszystkich Pielęgniarek w codzienną pomoc nad małymi i większymi pacjentami, ich chęć niesienia pomocy i troskę jaką okazują chorym dzieciom i ich rodzicom każdego dnia, wręczaliśmy wszystkim pielęgniarkom na trzech oddziałach dziecięcych: pediatrii, chirurgii dla dzieci i otolaryngologii okolicznościowe laurki. Życzenia składały nauczycielki: Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka i Ewa Tyborczyk.