8W marcu, jak co miesiąc odwiedziliśmy z Bajkowozem, czyli  biblioteką na kółkach oddziały dziecięce Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Mali pacjenci mogli posłuchać bajek, poczytać samodzielnie ale także poznać specyfikę odbierania świata przez osoby niewidome, zapoznać się z językiem Brailla, dotknąć „Czarnej Księgi Kolorów”, poznać swój nastrój za pomocą magicznego pierścienia, czy wysłać marzenie duchowi biblioteki. Nieco starsi pacjenci chętnie wykonywali zajęcia polegające na czytaniu i pisaniu zadań ukrytych w Bajkowozie. Zajęcia te skutecznie poprawiły dzieciom i ich opiekunom humor oraz choć na chwilę pozwoliły zapomnieć o niedogodnościach przebywania w szpitalu.

Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266