czytanie z mikolajem9 grudnia 2016 r. w klasach: 2 b – p. Bożena Helinska i 3 a – p. Małgorzata Somionka odbyło się wspólne CZYTANIE Z MIKOŁAJEM. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali bajki Walta Disneya „Pracownia świętego Mikołaja” z książki pt. „Wesołych Świąt”. Dowiedzieli się z niej, jak św. Mikołaj wraz z niezliczoną rzeszą pomocników ciężko pracuje przez cały rok, żeby do każdego dziecka dotarł wymarzony prezent pod choinkę. Następnie przystąpiły do wykonywania zadań: mikołajowa kolorowanka literowa dla drugoklasistów a matematyczna dla trzecioklasistów, sudoku „Zaprzęg św. Mikołaja” oraz kartka dla św. Mikołaja. Dzieci chętnie też słuchały i śpiewały piosenki świąteczne. Wszystkim bardzo podobały się takie zajęcia.

Bożena Helinska, Małgorzata Somionka