Wtorek z ekologią! 31 października uczniowie klas I-IV wzięli udział w programie edukacyjnym „Energia odnawialna” którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Odnawialne źródła energii, to takie, których wykorzystywanie nie zaburza środowiska naturalnego, a ich zasoby nie są w stanie się wyczerpać , tylko się odbudowują i regenerują. Źródła energii odnawialnej to: słońce, woda, wiatr, energia geotermalna, oraz biopaliwa.
Ekspertka w sposób profesjonalny przekazała uczniom wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania naturalnych zjawisk przyrodniczych jako darmowych niewyczerpalnych źródeł energii. Zdjęcia w ciągu dwóch tygodni trafią do rodziców