W marcu siedmioro „nawigatorów” naszej Szkoły wzięło udział w rejonowym etapie Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Przez okres ferii zimowych jak też po feriach ambitnie uczestniczyli w zajęciach z nawigacji na mapie morskiej. Doskonalili umiejętności wypełniania dziennika nawigacyjnego, z którymi to wiąże się wykonywanie szeregu obliczeń, następnie wykreślali na mapie kursy rzeczywiste i namiary jednostki pływającej. Nie są to łatwe pojęcia i umiejętności, ale nasi uczniowie wspaniale sobie z nimi radzą. Chociaż zadania na etapie rejonowym były trudne, miło nam zakomunikować, że czwórka z nich dostała się do etapu wojewódzkiego i zajęli czołowe miejsca wśród wszystkich uczestników. Gratulujemy zapału, wiedzy i pasji. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki na „mecie” konkursu.

 

naw5naw3naw4naw 5