Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjno - informacyjnych w ramach projektu "Szkoła Nowoczesnego Pasażera". Projekt ma na celu przybliżyć nam System FALA. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat transportu publicznego, szczególnie, które środki lokomocji są Eco.
Dzieci zainteresowały się rowerem, który produkował prąd, dlatego wszystkie były chętne do jazdy na nim 😁 a także zagadnieniami z pierwszej pomocy przedmedycznej ❤️
Dużą atrakcją był Innobus, uczniowie mieli możliwość zwiedzić pojazd wewnątrz, zakupić bilet za pomocą aplikacji "Fala" i potem skasować wirtualny bilet. Ci bardziej odważni zasiedli za kierownicą 😊.
Zdobyliśmy wiedzę o funkcjonalności i atrakcyjnych rozwiązaniach dla pasażerów.
Na podstawie doświadczenia z pozyskiwaniem prądu, gry planszowej pt.: „Transport publiczny” porozmawialiśmy też na temat zalet transportu publicznego, bezpieczeństwa oraz ekologii podróżowania.