Bezpieczeństwo dzieci jest najwyższą wartością 🙂 Dlatego dzisiaj uczniowie klasy 5a wraz z opiekunami: p. Agatą Kolatowicz i Sylwią Siedlar-Drewniak mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Szkoła dookoła”. Na zajęciach pokazane były sytuacje mogące wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Zajęcia obejmowały 4 krótkie filmy fabularne w technologii 360, które pokazały jak można zdetektować i jak się zachować w sytuacji zagrożenia. W programie poruszony został problem związany ze spożyciem alkoholu, dopalaczami, porwaniem czy zagrożeniami w sieci. Uczniowie oglądali filmy mając założone wysokiej klasy okulary 360 i słuchawki. Efektami odbytej lekcji są: wzmocnienie świadomości dzieci o niebezpieczeństwie oraz wskazówki jak uniknąć zagrożenia. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały!