6

10 listopada 2021r. dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w zajęciach patriotycznych przybliżających je do tego ważnego dla nas Polaków wydarzenia, gdy po 123 latach nasza Ojczyzna odzyskała wolność i suwerenność w Europie. Quiz patriotyczny, będący podsumowaniem zdobytych wiadomości na temat Polski i naszej Ojczyzny - zamykał przygotowania do obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polaków 11 listopada.

Przed Narodowym Świętem Niepodległości dzieci z klas 1-3 uczęszczające na szkolną świetlicę podczas zajęć wykonywały kokardy narodowe, obejrzały prezentacje multimedialne wzbogacające słownik o pojęcia patriotyczne, czytały wiersze o Polsce m.in. Władysława Bełzy „Kto ty jesteś”, „Co to jest Polska?” Czesława Janczarskiego, rozwiązywały zagadki i ciekawostki związane z Polską, wyklejały mapę konturową Polski w biało-czerwonych barwach. Świetnie udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania po wykręceniu numeru na „kole fortuny”. Udowodniły, że znają symbole naszego kraju i wiedzą co one symbolizują. Czym jest dla nas Polaków Ojczyzna a także na czym polega współczesny patriotyzm i co najważniejsze, że są i czują się Polakami i małymi Patriotami. Dzieci ze świetlicy spisały się na medal!

Brygida Skolarus

Małgorzata Somionka