0bibliotekaDrodzy Czytelnicy, ponieważ zbliża się koniec roku szkolnego przypominamy o konieczności szybkiego zwrotu wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej. Również należy obowiązkowo oddać wszystkie wypożyczone podręczniki do biblioteki. Zwrot podręczników ma przebiegać w ten sposób, że uczniowie przynoszą podręczniki do szkoły w podpisanej reklamówce (imię, nazwisko ucznia i klasa), oddają Pani Woźnej w przedsionku szkoły. Ósmoklasiści muszą przynieść podręczniki najpóźniej do 22 czerwca, pozostali uczniowie najpóźniej do 25 czerwca. Jeśli czyjeś podręczniki są  w klasach na terenie szkoły, trzeba o tym poinformować bibliotekarzy, aby je zabrali do biblioteki.

Ponadto wszystkie wypożyczone książki i podręczniki powinny być właściwie przygotowane do zwrotu, w tym celu należy: usunąć wpisy dokonane ołówkiem, podkleić rozdarte lub wypadające kartki oraz usunąć własne materiały. Zagubienie lub uszkodzenie dołączonych do podręczników płyt CD skutkuje koniecznością zakupu całego podręcznika.
Uczniowie zobowiązani są do zwrotu podręczników, które nie mogą mieć cech zniszczenia, utrudniających ich dalsze użytkowanie. Przez zniszczenie podręcznika rozumie się umyślne lub spowodowane przez zaniedbanie użytkownika poplamienie, trwałe zabrudzenie, zalanie napojami, popisanie, rozerwanie, wyrwanie i zagubienie kartek oraz inne wady fizyczne, które uniemożliwiają korzystanie z nich w przyszłości.

W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji. Podręcznik do religii nie podlega zwrotowi.

Dane kontaktowe z biblioteką szkolną:

• Wiadomość do Grażyna Meger na Librusie
  • Wiadomość do Jacek Bochenek na Librusie
  •                                                                                                              Grażyna Meger