ITTVP dla szkol Tristan4 marca 2020 r. zagościł w naszej Szkole teatr, w ramach projektu Telewizji Polskiej Internetowy Teatr TVP dla szkół. Uczniowie w czytelni biblioteki szkolnej oraz klasa 6a pod opieką p. Jacka Bochenka oglądali „na żywo” spektakl pt. „Tristan i Izolda” z Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. To historia o miłości, której legenda sięga aż XII wieku. On – zaufany rycerz wielkiego Władcy, któremu wiezie oblubienicę, a Ona – przyrzeczona innemu. Przeznaczenia nie sposób oszukać, dlatego gorące uczucie staje się niszczycielską siłą. To widowisko urzekające wizualnie. Niezwykle staranna, wysmakowana kompozycja scen, plastyczna uroda obrazów, gra świateł, efektowne kostiumy i oryginalne pomysły scenograficzne kreują świat pociągający i niezwykły.  Całość koordynowała – p. G. Meger.

Grażyna Meger