13Tegoroczne MIKOŁAJKI w słupskim szpitalu rozpoczęły się we wtorek, tj. 03.12.2019 r. Tego popołudnia dostojny GOŚĆ pojawił się w towarzystwie policjantów– wolontariuszy ze Szkoły Policji oraz aktorów z przedstawieniem pt. „Niezwykłe przypadki niesfornej Agatki, czyli spotkanie ze św. Mikołajem”.

6-go grudnia z niespodziankami od Świętego Mikołaja przybyli przedstawiciele RADIA GDAŃSK, Zarządu WSS w Słupsku. Świąteczna drużyna odwiedziła najmłodszych i starszych podopiecznych szpitala.

I w tym roku słupscy taksówkarze z City Taxi pamiętali o małych i starszych pacjentach przebywających na pediatrii, chirurgii dla dzieci i otolaryngologii.

Dużym zaskoczeniem na Oddziale Pediatrycznym było przedstawienie w wykonaniu pracowników Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, którzy odwiedzili również pacjentów przebywających na Oddziale Chirurgii dla Dzieci. Oba oddziały zostały obdarowane piernikami, uśmiechem i miłym gestem przez Mikołaja w towarzystwie pięknie ucharakteryzowanych postaci z bajek.

Mikołaje przybyli na oddziały z wielkimi workami prezentów. Były też wywiady, wspólne zdjęcia i podziękowania. Wszyscy uczestnicy  długo będą wspominali ten mikołajkowy dzień.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i radość, która malowała się na twarzach uczestników spotkań.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk