20191120 083036W listopadzie klasa 2a z wychowawczynią gościła wykładowcę  Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Policji w Słupsku, pod nazwą  „Odkrywajmy bezpieczeństwo”. W ramach praktycznych zajęć, odbywających się w pobliżu szkoły, policjant przedstawiał uczniom  zasady poruszania się po drodze oraz zwracał uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypomniał drugoklasistom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym. Spotkanie z uczniami były okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Akcja ta, jest  konieczna szczególnie w odniesieniu do dzieci, które same korzystają z drogi stając się najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

Katarzyna Kiersnowska