20191104 1208174 listopada gościliśmy w szkole Teatr Historyczny ,, Chorągiew Komturstwa Gniewskiego’’, który od kilku lat w sposób przystępny i aktywny przybliża uczniom zawiłe meandry przeszłości. Tym razem tematem były starożytna Grecja i Rzym. Po krótkim wstępie ( młodzież przypomniała sobie kiedy rozpoczęła się starożytność) przenieśliśmy się do antycznej Europy, aby zapoznać się z dawną kulturą Grecji i Rzymu. Uczniowie zobaczyli jak ubierali się Grecy, poznali symbolikę ubioru Rzymian. Niektórzy mogli przymierzyć uzbrojenie hoplity greckiego oraz legionisty rzymskiego. Poznaliśmy sposób walki falangi greckiej, fenomen Aleksandra Wielkiego i taktykę walki legionistów rzymskich. Zajęcia zakończyły się spotkaniem z  gladiatorami. Z pewnością ten sposób ukazana  historii pozwoli uczniom znacznie lepiej zrozumieć zmiany zachodzące w  rozwoju cywilizacyjnym człowieka.

Zbigniew Stec