819 października 2019 r. pod opieką p. Doroty Pietrzak, p. Małgorzaty Somionki i p. Ewy Tyborczyk odbyła się piesza wędrówka fragmentem szlaku „Doliny Wieprzy i Studnicy”. Organizatorem tej wyprawy był PTTK „Mikołajek”. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 9.30 zbiórką przed naszą szkołą. O godz.10.00 wyjechaliśmy autokarem spod siedziby PTTK do miejscowości Przytocko. Stamtąd ruszyliśmy pieszo czarnym szlakiem 6 km nad jezioro w kierunku wsi Węgorzyno. Po drodze spotkaliśmy przeszkodę w postaci płynącej rzeki, którą trzeba było przeskoczyć. Dzieci były przejęte aczkolwiek lepiej poradziły sobie niż dorośli opiekunowie. Podczas marszu organizator ogłosił konkurs „Bukiet Jesieni”. Polegał on na skomponowaniu bukietu z darów, które ofiarowała nam jesień w lesie. Warunek był jeden – dbaj o zieleń, nie niszcz gałęzi, nie zrywaj liści.

Okazało się, że ze wszystkich szkół, które podeszły do konkursu największą wyobraźnią wykazali się dzieci z naszej szkoły „dziewiątki”, czyli Julka Bartczak, Paweł Burda, Filip Strzałkowski. Dwa bukiety zajęły I miejsce ex aequo. Natomiast kompozycja Filipa Sosnowskiego otrzymała wyróżnienie. Bukiety były piękne, przepełnione kolorowymi, jesiennymi liśćmi, muchomorami, korą, mchem, szyszkami a nawet huba zagościła wśród gałązek. GRATULUJEMY dzieciom tym bardziej, że w nagrodę otrzymali zestawy paletek do gry w badmintona. Pod koniec wycieczki w przepięknej scenerii jeziora Węgorzyno czekał na nas ciepły posiłek w postaci gorącej grochówy. Niestety co dobre, szybko się kończy i około godz. 16.00 skończyła się nasza przygoda. Wrażenia są pozytywne, widoki były piękne i oczywiście ruch i kontakt z przyrodą dodał nam dużo energii na cały nadchodzący dzień.

Dziękujemy Wszystkim za udział i oczywiście zapraszamy na następny rajd nocny już wkrótce.

Anna Strzałkowska, Małgorzata Somionka