27 października 2019r. na oddziale  chirurgicznym dla dzieci jako pierwszy czytał pan Łukasz Jaworski, który na chwilę zamienił salę szpitalną w boisko sportowe czytając książkę z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – „Tajemnica meczu” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Dynamiczna relacja rozgrywającego się meczu w wykonaniu pana Łukasza oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiły, że młodzi pacjenci i ich opiekunowie słuchali z wypiekami na twarzy.

Pan Łukasz otrzymał Certyfikat znakomitego lektora przyznawanego na podstawie opinii dzieci leczonych w szpitalu. Jest to też nasze podziękowanie za pomoc w misji edukacyjnej i wychowawczej przez aktywne czytanie i włączenie się w kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk