DSC 0124 Kopia30 września 2019 roku uczniowie klasy I a uczestniczyli w pasowaniu na ucznia, a uczniowie klasy IV a w chrzcie morskim. Obie uroczystości odbyły się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. W trakcie pobytu w centrum dzieci miały okazję spróbować  swoich sił w nawigacji okrętem w różnych warunkach pogodowych oraz zwiedziły Salę Tradycji. Następnie uczniowie udali  się na plażę, na której Posejdon, któremu towarzyszyła Prozerpina uroczyście pasowali  je na ucznia i dokonali chrztu morskiego. Podczas uroczystości ucznniowie klasy pierwszej otrzymali imienne certyfikaty  pasowania na ucznia „ młody marynarz” i pamiątkowe medale, natomiast uczniowie klasy czwartej otrzymali imienne certyfikaty obrządku chrztu morskiego oraz zawieszki imitujące kotwicę.

Iwona Maciaszek, Zbigniew Stec