1628 września 2019 r. odbył się X Rajd Nadmorski zorganizowany przez Klub Turystów Pieszych „Mikołajek” PTTK. Do rajdu przystąpiło 9 szkół, w tym ze szkoły nr9 uczestniczyło 17 dzieci pod okiem pani Małgorzaty i pani Ewy.

Nasza przygoda rozpoczęła się w miejscowości Łącko, gdzie pieszo przebyliśmy 7 km do miejscowości Jarosławiec. Zatrzymaliśmy się przy latarni morskiej, która osiąga  wysokość 33 metrów. Podczas krótkiego wypoczynku przewodnik opowiedział nam historię tej latarni. Stamtąd ruszyliśmy brzegiem morza jeszcze 3 km, po czym w lesie czekała na nas niespodzianka w postaci gorącej grochówki. Mniam, Mniam!!!

Po posiłku odbył się konkurs wiedzy o Morzu Bałtyckim. Nasza szkoła zdobyła 3 miejsce na 9 szkół. W konkursie brali udział Paweł Burda i Patryk Wauter. Tak więc chłopaki „Gratulujemy” Była to niesamowita przygoda oraz pozytywny wysiłek fizyczny dla dzieci i młodzieży, który w obecnych czasach jest im bardzo potrzebny. Cieszymy się, że pomimo złych prognoz pogodowych było pięknie, słonecznie i ciepło.

Zapraszamy na następny Rajd już 19 października.

Anna Strzałkowska

Nasze grupy dzielnie wspierali rodzice: Pani Anna Strzałkowska i Pan Mariusz Pieśla, którym bardzo ale to bardzo DZIĘKUJEMY! Zapraszamy do udziału w następnych rajdach.

Małgorzata Somionka i Ewa Nowicka