110 grudnia 2019 r. Oddział Chirurgiczny dla Dzieci WSS w Słupsku odwiedziła pani wiceprezydent Słupska Marta Makuch. Przywitała się z każdym pacjentem i jego opiekunem podając dłoń w przyjacielskim uścisku. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w miłej atmosferze dzieci wysłuchały „Bajki o spełnionych marzeniach”. Licznie zgromadzeni mali i nieco więksi słuchacze na ten czas przenieśli się w świat wyobraźni i fantazji. Sala szpitalna na chwilę zamieniła się w pokój, gdzie na parapecie w doniczce rosło małe drzewko. Młode listki opowiadały o swoich największych pragnieniach. Nikt nie chciał słuchać najmniejszego i najmłodszego, który marzył o wyrwaniu się z doniczki i poznawaniu tego, co jest na zewnątrz za oknem. Był uciszany i nie dopuszczano go do głosu. Pewnego razu wiatr uszczęśliwił malca i porwał go w wymarzone miejsca. Cieszył się i był zadowolony do chwili, kiedy wiatr przestał wiać i został sam porzucony przez towarzysza. Ludzie przechodzili obok i nikt nie zwracał na niego uwagi. Zrozpaczony beznadziejną sytuacją, w jakiej się znalazł ubolewał nad swoim losem. Pewnego dnia jego urodą zachwyciła się pewna dziewczyna, która też czuła się samotna i opuszczona. Zabrała go ze sobą i byli już razem.

Pani Marta na pamiątkę niecodziennego wydarzenia w dowód uznania i podziękowania otrzymała „Certyfikat Znakomitego Lektora”, serduszko origami, jubileuszowy numer „EKOLUDKA” wydany z okazji 60-lecia funkcjonowania szkoły w szpitalu i podziękowanie od Zarządu Szpitala. Na koniec dzieci zostały obdarowane cukierkami i wspólnym zdjęciem.

Dziękujemy miłemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia i wspólne spędzenie czasu.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk