chrzanowska9 października 2019 r. na chirurgii dla dzieci WSS p. Beata Chrzanowska czytała rozdziały powieści młodzieżowej Janusza Domagalika „Koniec wakacji”. Książka ta znajduje się na Liście Honorowej Hansa Christiana Andersena. Główny bohater Jurek, absolwent szkoły podstawowej całe dotychczasowe życie dzielił między rodziców, kumpli i swoją pasję-gołębie. Całym światem chłopca było rodzinne miasteczko - Borzechów, utrzymujące się z kopalń. Te wyjątkowe wakacje zmieniają jednakże życie naszego bohatera…Jurek poznaje Elżbietę i zaczyna się ich wspólne dorastanie do pierwszego zauroczenia. Powoli traci do niej głowę kosztem przyjaźni z Grubym, Czarnym, Problemem, czyli jego paczką.

Jak zakończyła się znajomość z Elżbietą i co było dalej? – zachęcamy do sięgnięcia po tę powieść.

Na pamiątkę spotkania pani Beata otrzymała z rąk pani Jolanty Porady - wicedyrektor SP 9 w Słupsku CERTYFIKAT ZNAKOMITEGO LEKTORA w kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” – „SŁUPSCY RADNI–DZIECIOM”.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk