58 października 2019r. w drugi dzień akcji „Słupscy Radni – Dzieciom” na oddziale  chirurgicznym dla dzieci gościliśmy radną Miasta Słupska panią Aldonę Żurawską, która w bardzo ekspresyjny sposób czytała pacjentom i ich opiekunom wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiersze te to klasyka literatury dziecięcej. Są pełne humoru i ukazują ważne dla słuchających je - przesłania. Są przez to ponadczasowe. Na początku spotkania Radna czytała ze zbiorku „Wiersze dla dzieci” takie utwory: „Żabka”, „Żuczek”, „Żuraw i czapla”,” Na straganie”.

Z kolei wiersze Juliana Tuwima wprowadziły nas w miły nastrój i dobry humor, ale przede wszystkim nas cieszyły i bawiły. Dzieci usłyszały interpretację słynnej „Lokomotywy” czy „Ptasiego Radia”. Inne utwory tj. „Okulary”, „Spóźniony słowik”,  „Rzepka” ukazywały zachowania nas samych w życiu codziennym. Na koniec spotkania przeczytała „Bajkę o rybaku i złotej rybce” ukazującej, że pazerność, chciwość, wszelka zachłanność oraz nie szanowanie innych nie są dobre i prowadzą do takiego jak w bajce zakończenia…

Pani Aldona otrzymała Certyfikat znakomitego lektora przyznawanego na podstawie opinii dzieci leczonych w szpitalu. Jest to też nasze podziękowanie za pomoc w misji edukacyjnej i wychowawczej przez aktywne czytanie i włączenie się w kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom” i udział w akcji „Słupscy Radni – Dzieciom”.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał od Radnej kredki i blok oraz wykonał ilustrację do wiersza, który mu się najbardziej spodobał. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze i pomogło choć na chwilę zapomnieć o chorobie i pobycie w szpitalu.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk