20190307 0808397 marca 2019 r. w naszej Szkole miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli 45 minut na rozwiązanie testu i odpowiedź na pytanie otwarte, które dotyczyło zjawisk chemicznych występujących w życiu codziennym. Prace oceni jury, powołane przez patronów naukowych konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 maja 2019 r.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z takimi renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego czy  Uniwersytet Warszawski.

Beata Niechwiadowicz