IMG 60584 grudnia – 12 uczennic naszej Szkoły uczestniczyło w evencie informatycznym zorganizowanym przez Zespół Informatyki na obcasach z II LO w Słupsku. Ponad sto uczennic z podstawówek oraz gimnazjów ze Słupska i okolic uczestniczyło w międzynarodowej Godzinie Kodowania. Celem spotkania było zachęcenie młodych dziewcząt do zainteresowania się nowymi technologiami, by tym samym przyczynić się do zmniejszenia dysproporcji między liczbą kobiet a mężczyzn studiujących i pracujących w obszarach STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Podczas zajęć uczestniczki rozwiązywały łamigłówki wymagające znajomości podstaw programowania, a także poznały historię kobiet, które miały swój wkład w rozwój informatyki. Organizatorzy zadbali także o odpowiednią oprawę i poczęstunek. Każda szkoła otrzymała pamiątkowy puchar i koronę.

Beata Grądzka