9W ramach zdobywania i pogłębiania wiedzy o własnej miejscowości   i regionie wychowawca klasy 5a p. Anna Butryn postanowiła włączyć uczniów do zabawy, której pomysłodawcą było Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku. Zabawa miała na celu dotarcie do miejsc w naszym mieście, w których są postawione figurki niedźwiadków.  Na pierwszych zajęciach uczniowie wysłuchali dwóch legend autorstwa Jolanty Nitkowskiej – Węglarz zamieszczonych w książeczce pt. „Niedźwiadek szczęścia legenda słupska”.  Pierwsza z nich opowiadała o historii niezwyciężonego łowcy niedźwiedzi, który posiadał bursztynowy talizman w kształcie niedźwiadka, który to zgubił.

Druga legenda mówiła o tym, jak talizman został odnaleziony po wielu latach w Słupsku i jak od tego momentu zaczął przynosić miastu i jego mieszkańcom szczęście. Następnie wychowawczyni rozdała uczniom książeczki z naklejkami, które otrzymała z CIT. W dwuosobowych  grupach mieli udać się do centrum miasta i tam, według mapki zamieszczonej w książeczce mieli odnaleźć 9 niedźwiadków szczęścia, które zdobią ulice naszego miasta. Zadaniem uczniów było również wykonanie sobie zdjęcia z niedźwiadkiem i zamieszczenie właściwej naklejki w książeczce. Wielu wykonało zadanie wzorowo, a w zamian za trud otrzymali z Centrum Informacji Turystycznej dyplom Zdobywcy Słupskiego Niedźwiadka.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

synergia logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266