11W sobotę 15 czerwca dziesięcioro uczniów klasy 5a i 5b pod opieką p. Anny Butryn wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w SP6 przy współudziale nauczycieli słupskich szkół podstawowych pod patronatem pani Prezydent Miasta Słupska – Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej. Na konferencji przygotowano kilkanaście różnorodnych bloków tematycznych, z czego uczniowie każdej szkoły wzięli udział w czterech z nich. Naszym piątoklasistom przypadło uczestniczenie w warsztatach z tworzenia bloga, na których dowiedzieli się, co to jest blog, do czego służy i jak go założyć. Kolejne warsztaty pod nazwą „Wieża ognia” pokazały, jak dzięki technologii i przepływającym sygnałom elektrycznym  można „ożywić” przedmioty martwe, sprawić na przykład, aby banany lub parówki mogły zastąpić klawisze pianina. Uczniowie mogli zagrać sobie na nosie, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na kolejnych warsztatach wprowadzono uczniów w świat robotyki i mechaniki. Odbyły się walki sumo roboludków, które piątoklasiści sami zbudowali i zaprogramowali. Ostatnie sobotnie spotkanie dotyczyło powstawanie hologramu. Na nich każdy utworzył piramidę z folii, dzięki której można było oglądać hologramy w 3D. Na podsumowanie szkoła otrzymała certyfikat, a każdy uczeń dwa upominki. Przerwy między warsztatami umilał suto zastawiony stół z napojami, owocami i słodkościami.

Anna Butryn