20190606 115506 HDR resizedTrzech uczniów klasy VII reprezentowało naszą szkołę 6 czerwca w I „Biegu pod żaglami im. Jadwigi Mułyk”. Zawody połączone były z III Piknikiem Żeglarskim. Wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody odbyło się w Zespole Szkół w miejscowości Gogolewo - gminia Dębnica Kaszubska. „Dziewiatkę” reprezentowali: Jakub Jońca, Kacper Lewanowski i Szymon Stadnicki. Opiekunem zawodników był Pan Artur Bojkowski. Nasi chłopcy startowali w biegu przełajowy rywalizując w kategorii klas VII - III gm. Kuba Jońca dobiegł do mety na V miejscu. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorzy przygotowali także dla zawodników loterię z nagrodami. Nasi zawodnicy wygrali bon podarunkowy do empiku i gadżety ufundowane przez Lasy państwowe. Jeśli piknik to oczywiście nie mogło zabraknąć dobrego jedzenia: kiełbaski z grilla, żurek, ciasta, bułeczki itp. Obiad mieliśmy z głowy. Tuż przy szkole znajduje się stawek po którym można było popływać na... „naszych łódkach”. Gogolewska szkoła wypożyczyła je specjalnie na tę okazję od nas. Także białe żagle z symbolem klubu żeglarskiego Omega powiewały poza Słupskiem. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem ratowników WOPR wyposażonych w motorówkę. Pozostałe atrakcje pikniku to pokaz sprzętu wojskowego z jednostki w Siemirowicach. Swój punkt  mieli też miejscowi strażacy. Współorganizatorem całego przedsięwzięcia był zaprzyjaźniony z Dziewiatką pan Dariusz Kloskowski. Łódkami opiekowali się uczniowie słupskiego „Mechanika” wraz panem Piotrem Grzebieniakiem, który również pomaga nam w realizacji programu edukacji morskiej. Dziękujemy za zaproszenie. Piknik był super. Za rok tam wrócimy.

Artur Bojkowski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266