20190606 115506 HDR resizedTrzech uczniów klasy VII reprezentowało naszą szkołę 6 czerwca w I „Biegu pod żaglami im. Jadwigi Mułyk”. Zawody połączone były z III Piknikiem Żeglarskim. Wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody odbyło się w Zespole Szkół w miejscowości Gogolewo - gminia Dębnica Kaszubska. „Dziewiatkę” reprezentowali: Jakub Jońca, Kacper Lewanowski i Szymon Stadnicki. Opiekunem zawodników był Pan Artur Bojkowski. Nasi chłopcy startowali w biegu przełajowy rywalizując w kategorii klas VII - III gm. Kuba Jońca dobiegł do mety na V miejscu. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorzy przygotowali także dla zawodników loterię z nagrodami. Nasi zawodnicy wygrali bon podarunkowy do empiku i gadżety ufundowane przez Lasy państwowe. Jeśli piknik to oczywiście nie mogło zabraknąć dobrego jedzenia: kiełbaski z grilla, żurek, ciasta, bułeczki itp. Obiad mieliśmy z głowy. Tuż przy szkole znajduje się stawek po którym można było popływać na... „naszych łódkach”. Gogolewska szkoła wypożyczyła je specjalnie na tę okazję od nas. Także białe żagle z symbolem klubu żeglarskiego Omega powiewały poza Słupskiem. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem ratowników WOPR wyposażonych w motorówkę. Pozostałe atrakcje pikniku to pokaz sprzętu wojskowego z jednostki w Siemirowicach. Swój punkt  mieli też miejscowi strażacy. Współorganizatorem całego przedsięwzięcia był zaprzyjaźniony z Dziewiatką pan Dariusz Kloskowski. Łódkami opiekowali się uczniowie słupskiego „Mechanika” wraz panem Piotrem Grzebieniakiem, który również pomaga nam w realizacji programu edukacji morskiej. Dziękujemy za zaproszenie. Piknik był super. Za rok tam wrócimy.

Artur Bojkowski