9wwwKończy się rok szkolny, warto więc podsumować pracę dzieci hospitalizowanych na oddziałach pediatrycznym i chirurgicznym. Podczas zajęć w  świetlicy szkolnej mali pacjenci brali w tym roku udział w dziesięciu konkursach plastycznych. Były to konkursy nie tylko międzyszkolne, ale też ogólnopolskie. Prace naszych podopiecznych zwróciły uwagę jurorów, co zaowocowało pięcioma wyróżnieniami i II miejscem.

W tym roku braliśmy udział w:

- konkursie plastycznym „Jak smakuje Rosja”

- V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół przyszpitalnych „Pocztówka z mojej małej Ojczyzny” – tu Ola z klasy III otrzymała wyróżnienie

- Ogólnopolskim Konkursie Innowacji Plastycznych „Nasze dzieci tworzą dzieła”

- II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych „Portret niezwykłego św. Mikołaja”Ada z klasy III i Franciszek z klasy II otrzymali wyróżnienia

- X Edycji Konkursu Plastycznego „Świat aniołów”Wiktoria z klasy IV zdobyła wyróżnienie

- Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Magia Świąt Bożego Narodzenia”Ala z klasy II zajęła II miejsce, a Maja z przedszkola zdobyła wyróżnienie

- Konkursie „Święto Niezapominajki”

- Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel”

- III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Cztery pory roku w oczach dziecka – wszystko co z wiosną, latem, jesienią i zimą związane”

- Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce” (czekamy na wyniki, które będą dopiero w lipcu)

W galerii zdjęć przedstawiamy wyróżnione i nagrodzone prace, jak też odbiór nagrody przez Alę.

Anna Butryn