IMG 20170602 1051502 czerwca klasy Ia pod opieką p. Iwony Maciaszek i IIIb pod opieką p. Doroty Pawelczyk uczestniczyły w wycieczce do Tajnej Pirackiej Bazy w Grąbkowie. Tam czekała na naszych milusińskich niesamowita wyprawa po skarb Kapitana Sparrowa. Były przeprawy pirackimi łódeczkami przez wodę, wyścigi pirackich tratw, park linowy z pirackich beczek, skrzynia skarbów i labirynt zaginionych dukatów, poszukiwania ostatniego medalionu Azteków w ciemnościach Groty Krakena. Dużą atrakcją było łowienie ryb, nauka strzelania oraz pirackie tatuaże, a także Małpi Gaj na bezludnej wyspie skarbów. Dzieci nauczyły się pirackich piosenek i tańca piratów. Każdy uczestnik wielkiej wyprawy mógł wziąć udział w grze w kości i wygrać złote dukaty lub muszelki. Następnie odbył się Chrzest Piracki na Czarnej Perle, podczas którego nadano dzieciom nowe imiona i przyjęto je do hordy Sparrowa wręczając certyfikat. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe i pełne wrażeń.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek