b9126accd optW ramach projektu eTwinning “Maths is everywhere just find it”, uczniowie klasy 4a wykonali dwa kolejne zdania. Pierwsze z nich to „Let’s go for shopping”. Nasi portugalscy koledzy i koleżanki przygotowali dla nas listę zakupów i ich ceny w euro. My znaleźliśmy polskie odpowiedniki i wpisaliśmy nasze ceny, a następnie je porównaliśmy. Przygotowaliśmy również naszą listę zakupów i wysłaliśmy do Portugalii. Okazało się, że ceny w Polsce są dla większości produktów niższe.

Kolejnym zadaniem było ”How big is your school playground”. Chłopcy mierzyli nasze boisko szkolne, a dziewczyny plac zabaw. Policzyliśmy ich obwód i pole, a następnie wykonaliśmy plakaty przedstawiające efekty naszych działań. Można je zobaczyć na szkolnym korytarzu na II piętrze. Uczniowie z Colegio de Alfragide z Amadora zmierzyli swój plac zabaw i mieszczące się na nim urządzenia. Wykorzystali do tego miarki, własne stopy i ręce. Następnie przygotowali dla nas prezentację z wynikami pomiarów.

Beata Grądzka