826  maja 2017 r. uczniowie z klasy 3a pod opieką swojej wychowawczyni uczestniczyli w Bałtyckim Festiwalu Nauki, który przygotowała Akademia Pomorska w Słupsku. Podczas imprezy plenerowej mogliśmy obejrzeć i dotknąć wyposażenia i sprzętu polskich służb mundurowych. Byliśmy świadkami pozorowanego wypadku komunikacyjnego w wykonaniu studentów Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej. Mieliśmy okazję do rozwijania umiejętności efektywnego uczenia się oraz zdolności matematyczno-logicznych. Policjant -opiekun psa zademonstrował nam elementy tresury oraz akcję pojmania złodzieja przez policyjnego czworonoga. Dzięki obserwacjom mikroskopowym bałtyckich sinic poznaliśmy ich niesamowite mechanizmy przystosowawcze.

Zaprezentowano innowacyjne i efektywne metody badań nad stanem środowiska naturalnego – teledetekcją, czyli badaniem zdalnym z wykorzystaniem bezzałogowego aparatu latającego (drona). Ciekawa też była wizualizacja zużycia energii elektrycznej przez urządzenia domowego użytku za pomocą planszy interaktywnej, wyposażonej w wyświetlacze. Najbardziej podobała się nam tresura psa policyjnego. Były to żywe lekcje, które zapamiętamy na zawsze.

Małgorzata Somionka