IMG 20170525 09501025 maja 2017 roku uczniowie klasy I a pod opieką p. Iwony Maciaszek  i klasy III b pod opieką p. Doroty Pawelczyk uczestniczyli w XIV Bałtyckim Festiwalu Nauki, który jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt.  „Naukowy odlot – budowanie modelu rakiety”. Każda grupa otrzymała model rakiety, który z pomocą instruktora złożyła i wypuściła w powietrze, odpalając modelarski silnik. Aby ochłonąć po tak ekscytującym zadaniu  postanowiliśmy obejrzeć wystawę „Zamki, dwory, pałace” w bibliotece Akademii Pomorskiej.

Następnie udaliśmy się do Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych celem zapoznania się z wystawą „Ile pamiętasz ze swoich podróży?”, na której uczniowie mogli obejrzeć pamiątki przywiezione z różnych obszarów kulturowych świata i wziąć udział w quizie dotyczącym wybranych regionów turystycznych świata i Polski. W ten sposób uczniowie połączyli naukę z ciekawą zabawą. W tym dniu odwiedziliśmy również Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w ramach plebiscytu „Pociąg do kultury”.

Bogatsi o nowe informacje, pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek