IMG 20170516 121033W drugiej połowie maja uczniowie klasy Ia pod opieką p. Iwony Maciaszek i klasy IIIb pod opieką p. Doroty Pawelczyk odwiedzili Pracownię Ceramiczną i uczestniczyli w warsztatach filcowania. Filcowanie jest bardzo starym rzemiosłem, dzięki któremu z wełny owczej wytwarzano ubrania i buty. Dzieci filcowały z kolorowej czesanki wełnianej przepiękne kwiaty dla swoich ukochanych mam. Takie zajęcia są wspaniałą okazją do rozwijania nie tylko zdolności manualnych, ale także takich cech jak wytrwałość, kreatywność, czy wrażliwość estetyczna.

Sprzyjają wyciszeniu i skupieniu na wykonywanej pracy. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się również skąd bierze się wełna do filcowania, jak się ją farbuje i czesze.

Po zakończonych warsztatach dzieci zadowolone i dumne ze swoich dzieł wróciły do szkoły. Ponieważ głównym narzędziem pracy były dłonie, każdy kwiatek był unikalny i jedyny w swoim rodzaju.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek