DSCF272219 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Świat na Tak - Prawa Dziecka. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Słupska – pan Robert Biedroń i Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o przysługujących im prawach. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Maja Ostaszewska, Nikola Jędrzejczyk (klasa 5a), Wiktoria Katschke, Maja Jabczyńska, Klaudia Kozłowska (klasa 6b) - inscenizacja teatralna inspirowana hasłem tegorocznej edycji: ,,Prawo do godnych warunków i odpowiedniego poziomu życia’’ (opiekun: p. Angelika Kujawska- Kożuchowska)

2. Iza Zielińska, Filip Rajter (klasa 6a) - test wiedzy na temat Konwencji Praw Dziecka, Deklaracji Praw Dziecka oraz Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka z uwzględnieniem ich tła historycznego (opiekun: p. Dorota Pietrzak)

3. Julia Piotrowska, Małgorzata Marach - plakat ilustrujący hasło przewodnie konkursu (opiekun: p. Dorota Pietrzak)

Impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy  otrzymali drobne upominki: książki, słodycze, art. papiernicze. Mieliśmy także okazję podziwiać taneczno-wokalny występ grupy Marzenie.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom, które w terminie dostarczyły plakaty konkursowe. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Zbigniewa Steca.

Dorota Pietrzak