rajd lebork13 maja członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego PTTK, wzięli udział w XI Rajdzie Krajoznawczym „Ziemia Lęborska”. W promieniach wiosennego słońca, spacerowaliśmy Trasą Paula Nipkowa – wielkiego wynalazcy zwanego ojcem telewizji. Trasa ta prowadziła ulicami jego rodzinnego miasta – Lęborka. Zobaczyliśmy m.in. jego dom, szkołę i miejsce spoczynku jego rodziców. Miejsca te są oznakowane widocznymi z daleka ekranami telewizorów. Widzieliśmy po drodze także inne zabytki średniowiecznej architektury m.in. Sanktuarium św. Jakuba i Ratusz Miejski. Obejrzeliśmy przygotowany specjalnie dla nas pokaz rycerski. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami, a także uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich PTTK.

Beata Grądzka, Dagmara Grajczak