IMG 20170504 1310424 maja 2017 r. uczniowie biorący udział w zajęciach matematycznych realizowanych w ramach projektu „Szansa na sukces”, pod opieką p. Doroty Pawelczyk, uczestniczyli w wycieczce do Królestwa Gier Drewnianych LEONARDIA.

Na dużej, otwartej przestrzeni czekało na nas ponad 100 gier z całego świata. Najprzeróżniejsze labirynty, małe tory przeszkód, ale też drewniane piłkarzyki, cymbergaj czy też flipper. Każda z nich została przemyślana, sprawdzona i ręcznie wykonana z drewna. W niektóre z nich dzieci grały samodzielnie, inne wymagały współpracy, a w kolejnych uczniowie współzawodniczyli ze sobą. Każda gra przynosi ze sobą inne korzyści: relaksuje, rozwija umiejętności skupienia i koncentracji, analizowania i rozwiązywania problemów, pokonywania przeszkód oraz zdolności manualnych.

Dzieci mogły również zbudować maszyny wymyślone przez samego Leonarda da Vinci.

Nasi mali matematycy, mimo niesprzyjającej pogody, wrócili do szkoły zadowoleni. Ruch na świeżym powietrzu i niepowtarzalna atmosfera pozwoliły im zrelaksować się i odetchnąć od komputerowej codzienności.

Dorota Pawelczyk