IMG 20170502 122144W ramach projektu "Budząca się szkoła” dnia 2 maja 2017 roku klasy 2a, 2b, 5b wraz z wychowawcami wzięły udział w wycieczce, której celem było poznanie majowych świąt w plenerze.

Wycieczka miała na celu kształtowanie potrzeb uczestniczenia w świecie wartości uniwersalnych takich jak: dobro, piękno, odpowiedzialność, wytrwałość i ciekawość poznawcza. Jednym z celów tych zajęć w plenerze było nabywanie umiejętności poprzez działanie oraz integracja uczniów .

Po Słupsku oprowadziła nas p. Ewa Kłosowska, która w bardzo interesujący sposób omówiła historię zabytków naszego miasta.

Uczniowie wzięli także udział w uroczystości na placu Zwycięstwa z okazji Dnia Flagi Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 uroczystym odegraniem hymnu narodowego oraz wciągnięciem flagi na maszt. W obchodach uczestniczyli również p. Krystyna Danielecka-Wojewódzka, p. Jolanta Szczypińska, p. Zbigniew Konwiński  oraz przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Obecni byli także amerykańscy marynarze z Redzikowa oraz dowódca bazy komandor Rick Gilbert.

Bożena Helinska, Jolanta Suszczewicz, Igor Sysojew-Osiński