OIMG 1559d lutego br. nasza Szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie, w ramach programu eTwinning, „Maths is everywhere – just find it”. Celem projektu jest m.in. poszerzenie wiedzy z matematyki poprzez zabawę, zachęcenie uczniów do matematycznych odkryć w otaczającym świecie, a także zrozumienie, jak użyteczny i interesujący jest ten, często nielubiany przez uczniów, przedmiot. W projekcie bierze udział klasa 4a z naszej Szkoły oraz klasa 4 z portugalskiej szkoły z miasta Amadora, leżącego w pobliżu Lizbony.

Na początku uczniowie przygotowali krótkie prezentacje przedstawiające najistotniejsze informacje o klasie, swoim mieście, a także kraju. Kolejnym zadaniem było przygotowanie plakatu „Moje miasto, mój kraj w liczbach”. Na ostatniej godzinie wychowawczej czwartoklasiści przygotowali wielkanocne kartki świąteczne, które stworzyli wykorzystując figury matematyczne według pomysłu p. Brygidy Skaloraus, za co serdecznie dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na te, wykonane przez portugalskich rówieśników.

Beata Grądzka