IMG 141411 lutego odbył się XXVI Rajd Zimowy zorganizowany przez PTTK Klub Turystyki Pieszej „Mikołajek” w Słupsku. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły pod opieką p. Beaty Grądzkiej i Dagmary Grajczak. Rajd odbył się na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”, a wędrowaliśmy szlakami turystycznymi PTTK na trasie Lubuń – Krępa Słupska. Warunki były trudne: niska temperatura i oblodzone ścieżki. Niejeden uczestnik zaliczył upadek, ale i tak wszystkim dopisywały humory. Po przejściu około 5 km mogliśmy ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski przygotowane przez organizatorów. Ponadto podczas postoju odbył się konkurs Zimowa Zgaduj – Zgadula oraz test wiedzy o szlakach PTTK. Nasi uczniowie: Jan Karimow i Julia Piotrowska zostali laureatami i otrzymali drobne nagrody. Trochę zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy do domów z postanowieniem uczestnictwa w następnych rajdach.

Beata Grądzka, Dagmara Grajczak