DSCF242011 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd. Każdy z uczestników miał wykonać kolędę w dowolnym języku państw europejskich (z jednoczesnym zastrzeżeniem, że nie może być to język polski). Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o kulturze i cywilizacji europejskiej, poszukiwanie wspólnych źródeł kultury i obyczajowości, wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych. I miejsce w kategorii zespół wywalczyła grupa Fasola si-do w składzie: Magdalena Pruss, Zuzanna Gosik (wokal), Filip Sielski (gitara). Nasi uczniowie zaprezentowali kolędę ,,Stille Nacht”. Wyróżnienie przypadło Śnieżynkom w składzie: Natalia Kobylińska, Maja Krzyżanek, Martyna Wauter, Amelia Kuka- Rynkiewicz, Ariana Raczyńska. Młodsze dzieci zaśpiewały utwór ,,Lass uns froh und munter sein’’. Opiekunem naszych reprezentantów była pani Dorota Pietrzak.

Dorota Pietrzak