20161215 11135014 grudnia uczniowie klasy 6 b uczestnicząc w Akcji Pociąg do Kultury obejrzeli dwie ciekawe wystawy. Pierwszą z nich było Czarostwo autorstwa Moniki Smykały w galerii Baszty Czarownic. Artystka łączy zainteresowanie roślinami ze sztuką współczesną. Przestrzeń Baszty Czarownic oraz historia związana z tym budynkiem, stają się punktem wyjścia do refleksji nad sztuką jako narzędziem poznawczym.

Następnie udaliśmy się do Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Obejrzeliśmy wystawę Beaty Cedrzyńskiej Outsider. Autorka nie stawia sobie za cel narzucanie odbiorcy żadnego jednoznacznego przekazu, raczej wciąga go w pewną grę a efektem ma być symboliczny przekaz.

Mieliśmy także czas na obejrzenie Pomnika Powstańców Warszawskich oraz wspólne zdjęcie przy jednej ze słupskich choinek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły obiecując sobie ponowne wyjście na wystawy organizowane w ramach Akcji Pociąg do Kultury.

Zbigniew Stec