IMG 20161206 125358 1W dniach 6 i grudnia w klasie IIIb, wychowawca p.Dorota Pawelczyk, zostały przeprowadzone zajęcia w ramach akcji „Matematyka z Mikołajem” i „Czytamy z Mikołajem”.

Podczas zajęć matematycznych uczniowie zmagali się z grami logicznymi, łamigłówkami, rebusami, krzyżówkami i nietypowymi zadaniami, które przygotowali samodzielnie. Natomiast 9 grudnia dzieci czytały baśń H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Po wspólnym omówieniu treści rozwiązały krzyżówkę, uzupełniły tabelkę używając poznanych części mowy. W grupach układały historyjki obrazkowe dotyczące znanych baśni. Najwięcej jednak emocji było przy rozwiązywaniu quizu on-line dotyczącego przeczytanych lektur.

W czasie zajęć panowała życzliwa atmosfera, dzieci wzajemnie sobie pomagały i wspierały się w trudniejszych zadaniach.

Dorota Pawelczyk