sniadanie daje mocW tradycję naszej szkoły wpisała się Ogólnopolska Akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Dla przypomnienia w ubiegłym roku uczestniczyliśmy w Biciu Rekordu Guinnessa. 8 listopada 2016 r. dzieci z klasy 3 a wraz z paniami Małgorzatą Somionką i Ewą Tyborczyk przygotowywały pyszne zdrowe śniadanie. Na stole królowały: chleb pełnoziarnisty, masło, żółty ser, wędlina a przede wszystkim, o czym uczniowie doskonale wiedzą warzywa (sałata, ogórek, pomidor, papryka, marchewka) i owoce (winogrona, kiwi, banany, mandarynki). Były też soczki owocowe i woda mineralna niegazowana. Każdy komponował według własnego gustu i smaku wyśmienite kanapki. Za nim zasiedliśmy do stołu, odbyła się pogadanka i mycie rąk. Dzieci zachwycone wystrojem sali i praktyczną lekcją na zawsze zapamiętają, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Podziękowania kierujemy tym mamom, które zrobiły zakupy i pomogły w zorganizowaniu zajęć.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk